ESA juhatuse koosolek
Protokoll
27. juuli 2020
MS Teams’i vahendusel

 

Osalesid: Kristjan Markii, Aivar Vipper, Kristel Türk, Kurmet Vasser, Maarja Zelinski
ESE: Ene Ojaveski
ESA sekretär: Marietta Mitt-Kirsimäe

Päevakord ja otsused:

1.Uued liikmed

Oleme saanud avaldused ESA liikmeks saamiseks: Sarah Eerikson, Getter Older, Alex Pogrebnoi, Reet Melia Sildre.
Juhatus rahuldas avaldused ühehäälselt ja rõõm on tervitada meie uusi liikmeid.
Liikme staatus hakkab kehtima peale liikmemaksu tasumist.

 

 1. Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni 20. aastapäev
  ESA 20. aastapäeva valguses oleks tore, kui me oma liikme staatust au ja uhkusega esile toome. Tellime ESA logoga põlled, lisaks märke, mida ESA liige saab soetada läbi kodulehe. Lisaks valmistatakse aastapäeva raames meeneks erikujundusega pudeliavajad, pudelisokid, sokid (jalga panemiseks).
  ESA juhatus kaalub kulutusi hjoolega ja kinnitab vastavalt parimatele pakkumistele.
  Liikmemärgid saab iga liige allkirja vastu kätte ESA kontorist. Kui kaotab ära, siis saab hiljem osta uue.
  Põlled, avajad ja muud meened tulevad kodulehele müüki.

 

 1. Eesti Parim Sommeljee 2020
  Võistluste sponsori osas läbirääkimised on olnud edukad MV Distribution Group’i esindajatega ja võistluste peasponsoriks on Graham´s Port. Võistluste nimi on Trophée Graham´s 2020 Eesti Parim Sommeljee.
 2. ESA teised sügisesed sündmused

Lisaks suurtematele sündmustele oleks vaja ka väiksemaid, mille eelarve ei kurna pangakontot, kuid samas tooks liikmeid üksteisele lähemale.

 • Jätkame ESA premium degustatsioonidega, esimese teeb Aivar Vipper Austria, Wachau teemal. Oleme suhelnud Igor Söödi, Erbi Kildjeri, Ketri Leisi ja teistega ning nende põhimõtteline nõusolek on olemas.
 • Wine Blind – meeskondlikud pimedegustatsiooni võistlused. Tiimitööna lahendatakse pimedegustatsiooniks tulevaid ülesandeid, lisaks mõni asjakohane küsimus. Tihedus – kuus korra või kord kahe kuu kohta.
 • Moovine – teemaõhtud, kus mõni veinipiirkond või -maa on võetud fookusesse. Näitame dokumentaalfilmi sel teemal, mõni kohapeal käinu või piirkonnaga kursis olev inimene teeks ettekande ja vastaval teemal oleks degustatsioon. Saame kasutada kohti, kus on olemas hea projektor, heli, piisavalt avarust – alates heal tasemel konverentsisaalist kuni kinoni.

 

 1. Parimad Veinid Eestis
  ESA on mitmeid kordi mõelnud Veinmessi raames teha konkurssi parimate veinide tunnustamiseks läbi degusteerimiste, mis aitaks nii proffi kui asjaarmastajat orienteeruda veinimaailmas. Ees on ootams 2021. aasta veinimess veebruaris, seega kuulutame välja konkursi Parimad Veinid Eestis.

 

 1. ESA uus toetaja – Tsunft
  Rõõm on teid teavitada ESA uuest HoReCa toetajast Tsunft. Tsunft on hommiku-, lõuna- ja õhtusöökide töökoda Uues Maailmas – Pagarikojas rokib juuretis, Vinoteegis mässab loodus ise ja Restoranis teeme loomingulise kummarduse kõikidele talunikele ja hää kasvatajatele. Rohkem infot leiate ESA kodulehelt.

 

 1. Aigars Nords’i ettepanek Estonia Wine of The Year korraldmaiseks Lätis
  Saime ettepaneku hakata korraldama degusteermiskonkurssi koostöös Läti Wine of the Year korraldajatega.
  Me hindame väga kõrgelt koostööd Aigars Nords’i ja Nords Events ettevõttega, kuid juhatus leidis, et sellisel viisil Lätis konkurssi korraldus jääb lõppturust liiga kaugele. Lisaks on meil juba sarnane projekt plaanis. Kahte sarnast konkurssi ei ole mõtet meie väikesel turul korraldada.

 

 1. Eesti Parimad Joogid
  Eesti Joogifestival 2020 raames toimuks eelmisel aastal alguse saanud konkurss tunnustamaks parimaid kodumaiseid jooke. Vastav info saadetakse osalejatele koos Eesti Joogifestivali registreerumisega ja on leitav ka ESA kodulehel Eesti Joogifestivali sündmuse alt. Konkurss on avatud ainult Eesti Joogifestivalil osalevatele joogitootjatele.

 

 1. Baltic-Nordic ja Eesti õllesommeljee võistlus
  Momentin Eesti on nõus jätkama võistluste peasponsorina. Võistlustele tuleb leida uus nime lahendus, kuna väljendit cicerone kasutada ei saa, sest see on patenteeritud. Peame jälgima olukorda viirusega, leidmaks võimalused kohale kutsumaks parimad õllesommeljeed ka väljastpoolt Eestit. Juhul, kui olukord ei võimalda korraldamist, siis kaaluda edasilükkamist aasta võrra.

Protokollis: Marietta Mitt-Kirsimäe