Vastuvõtutingimused

1. ESE 2019-2020 õppeaastal toimuvad järgmised kursused (õppekavasid, aegu ja hindu saab vaadata Kursuste alajaotuses vastava kursuse nimele klikkides):

  • Sügisene baaskursus
  • Kevadine baaskursus
  • Tartu baaskursus
  • Pärnu baaskursus
  • Juunior-sommeljee kursus
  • Sommeljee kursus

2. Baaskursustele ja juunior-sommeljee kursusele võetakse vastu 32 õppurit. Sommeljee kursusele võetakse vastu 15 õppurit. Tartus ja Pärnus on piirnumbriks 20 õppurit.

3. ESE 2019-2020 õppeaastal võetakse kõikidele kursustele eelisjärjekorras õppima igapäevaselt veinidega töötavad või restoranis tööl olevaid inimesi. Valdkonnas mittetöötavad isikud saavad kandideerida vabade kohtade olemasolul.

4. Rohkem kui kolm aastat tagasi juunior-sommeljee kursuse lõpetanu, kes soovib astuda sommeljee kursusele, peab tegema kehtiva juunior-sommeljee kursuse lõpueksami testi.

5, Need, kes soovivad astuda otse juunior-sommeljee kursustele (baaskursust läbimata), peavad sooritama baaskursuse lõpueksami. See koosneb valikvastustega testist baaskursuse materjalide kohta ja kahe veini kirjalikust kirjeldamisest. Vaid eksami edukalt läbinu saab õiguse astuda otse juunior-sommeljee kursustele. Üleminekueksam toimub teisipäeval, 6. augustil kell 11.00 Liviko õppeklassis Masina 11. Eksamiks tuleb registreeruda meiliaadressil kool@sommeljee.ee . Eksami hind on 50 €, mis tuleb tasuda enne eksamit vastava arve alusel.

6. Registreerumine kursustele toimub ainult läbi ESA kodulehe www.sommeljee.ee. Registreerumine algab esmaspäeval, 1. juulil kell 10.00 ja lõpeb esmaspäeval, 12. augustil kell 17.00 või seni, kuni kursus algab (kui piirarv pole täitunud).

7. ESA juhatus ja ESE nõukogu vaatavad avaldused läbi teisipäeval, 14. augustil. Juunior-sommeljee ja sommeljee kursustel lähevad arvesse ka eksamite tulemused. Tulemused teatatakse õppuritele kirjalikult.

8. Peale registreerumist saadetakse teile õppeleping, mille palume kindlasti hoolega läbi lugeda ja digiallkirjastada. Kui digiallkirja andmiseks võimalus puudub, tuleb käsitsi allkirjastatud leping tuua või saata Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni kontorisse Masina 11, Tallinnas.

9. Juhul, kui teie ise oma õppemaksu ei tasu, siis vajame selleks Maksjalt kirjalikku kinnitust blanketil, mis on allkirjastatud kas digitaalselt (saab saata kool@sommeljee.ee aadressil meilitsi) või siis kirjalikult (saab saata või tuua aadressil Eesti Sommljeede Assotsiatsioon, Masina 11, 10144 Tallinn).

10. Mõlemal juhul palume lepingu meile allkirjastatult tagastada esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem, kui nädal enne esimest loengut.

11. Need, kes soovivad maksta maksegraafiku alusel, peavad tegema sellekohase märke sisseastumisankeeti. Esimene osamakse peab olema laekunud enne kursuse algust. Maksegraafik on baaskursusele kolmes osas ja juunior-sommeljeedele ning sommeljeedele neljas osas. Maksegraafiku määrab ESE ning see on koolituslepingu lahutamatu lisa.

12. Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni liikmele on sommeljee kursuse õppemaksult allahindlus 60 €.

13. Eksamid toimuvad iga kursuse lõpus. Järeleksam on tasuline ja maksab 50 €/kord. Seetõttu püüdke õppida kogu aeg.

14. Soovitame Tallinnas kooli tulla trammi või bussiga, sest parkimisega on kooli juures probleeme. Auto saab jätta Sikupilli parklasse või Fahle maja ette-kõrvale-taha. Ka Masina tänav on parkimiseks terves ulatuses tasuta, kuid seal koha saamine on õnneasi. Liviko siseõues on parkimine õppuritele keelatud. Sealsed kohad on personaalsed.

Täiendav info: kool@sommeljee.ee