Uueks 2024-2025 õppeaastaks kursustele registreerumine algab juuni teises pooles.

 

REGISTREERUMISE eel palume hoolega lugeda ESE vastuvõtutingimusi, kursuse õppekava ja koolituslepingut, mis sõlmitakse õppuriga eduka registreerumise korral.

Kõik ESE korralised kursused toimuvad Liviko õppeklassis, Masina 11, Tallinnas (kui õppekavas pole märgitud teisiti).

Õppekavade koostamisel on võetud aluseks WSET’i (Wine & Spirit Education Trust) rahvusvaheliselt tunnustatud õppekavad, kuid need on kohandatud Eesti ja rahvusvahelistele vajadustele ning nõuetele vastavaks. Õppekavad ei kopeeri WSET’i omi, küll aga lähtuvad samadest põhimõtetest ning õpetamisel rakendatakse WSET’i ja ASI (Rahvusvaheline Sommeljeede Assotsiatsioonide Liit) jookide kirjeldamise rahvusvaheliselt hinnatud süsteemi. Õppekavad vaatab ESE nõukogu üle kord aastas, kohandades neid vastavalt toimunud muutustele turul või rahvusvaheliselt tunnustatud ekspertide soovitustele ja tagasisidest saadud infole.

Järeleksam ja üleminekueksam (neile, kes soovivad teha kohe baaskursuse eksami ja kandideerida otse juunior-sommeljee kursusele) toimub teisipäeval, 8. augustil. Eksamile tuleb registreeruda meiliaadressil kool@sommeljee.ee. Eksami hind on 50 €, mis tuleb tasuda arve alusel.

ESE 2023-2024 õppeaasta õppekavad (sisaldavad ajakava, hinda ja nõudmisi):

Kuidas registreeruda: 

  1. Täida AVALDUS (NB! vali õige kursus)
  2. Täida kõik lahtrid. Puudulikult täidetud ankeeti ei arvestata. Arve ja leping tehakse esitatud andmete alusel ja hiljem ei muudeta!
  3. Esimesel võimalusel saadame sulle kinnituse avalduse kättesaamise kohta.
  4. Märkides maksjaks tööandja, tuleb eraldi saata ka tööandja kinnitus meilile kool@sommeljee.ee

AVALDUSED (registreerumine on lõppenud): 

  • Sügisene baaskursus 
  • Sügisene õhtune baaskursus 
  • Juunior-sommeljee kursus 
  • Sommeljee kursus 
  • Kevadine baaskursus