ESA juhatuse koosolek
Protokoll
11. jaanuar 2021
MS Teams

Osalesid: Kristjan Markii, Aivar Vipper, Kristel Türk, Kurmet Vasser, Maarja Zelinski, Kristi Poom
ESE: Ene Ojaveski
ESA sekretär ja protokollija: Marietta Mitt-Kirsimäe
Päevakord ja otsused:

  1. ESA liikmemaks 2021- vabastused, tingimused ajastamiseks jne.ESA liikmemaks on 45 eurot
    ESA liikmemaksust on vabastatud auliikmed ja juhatuse konsesusliku otsusega Eesti Parim Sommeljee 2020 esikolmik ( Karoline Reinhold, Verner Lepp, Marko Mägi). Teenelistel liikmetel on liikmemaks vabatahtlik ja liikmemaksust vabastuseks palume saata vastav e-mail aadressile: info@sommeljee.ee
    Arvestades keerulist olukorda HoReCa maastikul on arusaadav, et liikmemaksu tasumine korraga võib olla kohati keerukas. Sellest johtuvalt teeme sarnaselt eelmisele aastale võimaluse liikmemaksu ajatada. Selleks palume vabas vormis avaldus saata e-mailiga: info@sommeljee.ee

Kes soovib liikmemaksu peale arvet, siis palume saata vastav palve ESA laekurile Kristel Türk emailiga aadressile: kristel@sommeljee.ee

  1. Rõõm on teatada, et sõlmisime ESA toetaja Bestwine-ga uuendatud lepingu, mille järgi asub Bestwine ESA-t toetama Sponsor tasemel. Jätkuvalt kehtib ESA liikmetele ja ESE õpilastele erisoodustus -30 %, mille saamiseks tuleb ennast registreerida Kentmanni kaupluses Bestwine kliendiks.
  2. ASI Diploma- ASI sommeljeede eksam toimuks 09.märts 2021. Kulud eksami korraldamiseks on eksami tasu ASI-le millel lisanduvad kohtunike, toodete ja koha rentimisega kaasnavd kulud. Ainukesena on huvi üles näidanud Karoline Reinhold.Uurida võimalike huviliste käest kas oleks huvi, ning piisava huvi korral eksam korraldada kui olukord Eestis seda võimaldab.
  3. Aasta Vein 2021 progress ja tegevused. Registreerumiseks tähtaega pikendati ja on läinud aktiivseks, erinevaid veine kokku on pea 400. Kristjan ja Aivari poolt ettepanekud degusteemriste korraldamiseks leida lisaks veel kaks grupijuhti ja saata laiali kutse liikmetele degusteermistel osalemiseks. Arvestades olukorda, siis tuleb kõigile südamel panna, et osalema on oodatud ainult terved persoonid , tugev rõhk panna hügieenile ning degusteerimised korraldada hajutatult.
  4. ESA Premiumdegustatsioonid veebruar, märts, aprill- teemad ja korraldajad. Esmased mõtted on Bordeaux sügavam kaemus mõnda alapiirkonda, Saksamaa Riesling, Hispaaniast Ribeira del Duero. Jälgime olukorda mis piirangud tulevad. Leida teemadele läbiviijad ja hakata veine vaatama. Vajadusel saame nihutada hilisemaks.
  5. BeerEst Challenge 2021- kuna sügisel plaanis olnud Baltic-Nordic Parim Õllesommeljee võisltust teha ei saanud, siis tekkis plaan korraldada selle asemel veebis väljakutse lahendada kõige keerulisemat õlletesti. Testi koostab Helen Aasmann koostöös ESA ja Momentin Baltics esindajatega. Momentin poolt sponsoriks Pilsner Urquell ning auhinnaks võitjale on 500€ ja nimeline Pilsner Urquell vaat. Info selle kohta läheb laiali ESA FB lehel.