Pühapäeval, 8. aprillil Šoti klubis toimunud järjekorras juba viieteistkümnendad Eesti Lahtised Meistrivõistlused viskitundmises võitis Tallinna Viskiklubi, kes vapustas žüriid nii tugevate teadmiste kui ka maitsemeeltega.

Ürituse eesmärk on arendada viskikultuuri Eestis ning anda võimalus sarnase suunitlusega klubidel üle Eesti vähemalt kord aastas kokku tulla ning  jõudu katsuda.

Juba 15. korda korraldatud viskitundmise võistlus koosnes kümnest teooriaküsimusest viski tootmise, ajaloo, tootmispiirkondade ja -kultuuri kohta ning kümnest praktilisest küsimusest, mis eeldavad erinevate väärtviskide tundmist pimedegusteerimise kaudu. Uuendusena tuli võistlejatel viimases voorus leida ebatäpsused „vigasel viskikaardil“.

“Võistlus nõuab osalejatelt teadmisi erinevate päritolumaade ja valmistamisomadustega viskide kohta, kuid ennekõike pühendumust ja tõsist huvi. Keegi võistlejatest ei tulnud mütsiga lööma ega nalja tegema. Sel aastal anti uuendusena võistkondadele võimalus koostada ise teooriaküsimused, mis olid tehtud väga huvitavalt. Paljud võistkonnad oli meile juba esimestest kordadest tuttavad,“ kommenteeris Šoti Klubi president Margus Leivo.

„Viskivõistlus on iga-aastane suur pühapäevane viskigurmaanide kokkutulek, kus jõudu katsuvad huvilised üle kogu Eesti ning milleks ollakse väga tõsiselt valmistunud. Ka viskide maaletoojad tunnevad heameelt selle üle, et Šoti Klubi poolt organiseeritavad Eesti Lahtised Meistrivõistlused Viskitundmises on tõstnud oluliselt viskitarbimise kultuuri, toetavad üksmeelselt seda üritust ja unustavad võistluste ajaks ära, et tegelikult on nad konkurendid. Maaletoojate poolt ootavad võistlejaid alati ka väärilised auhinnad. Eesti Lahtised Meistrivõistlused Viskitundmises tõestavad üha uuesti, et viski on kultuurne ja väärikas jook,” lisas Šoti Klubi tegevjuht Mari Mandre.

Eesti Lahtiseid Meistrivõistlusi Viskitundmises korraldas Šoti Klubi koostöös maaletoojatega Pernod Ricard Estonia, Prike, Tridens ning Liviko. Teise koha sai Lõuna-Eesti Viskiklubi. Eelmise aasta võitja Põltsamaa Viskiklubi saavutas kolmanda koha. Meistrivõistluste žürii esimees oli tunnustatud sommeljee ja restorani Leib peremees Kristjan Peäske.

Fotodel:

  • Tallinna Viskliklubi – (tagapool vasakult) Margus Leivo ja Tallinna Viskiklubi liikmed Joel Joa, Fred Märtsoo ning Aivar Hunt
  • LE Viskiklubi: (vasakult) Lõuna-Eesti Viskiklubi liikmed Üllar Varik,  Andres Villemson, Henri Pook
  • Põltsamaa Viskiklubi – (vasakult) Toivo Peets, Andres Kert, Aulis Kaju
  • Žürii – (vasakult) Mari Mandre, Kristjan Peäske, Valter Napits
  • Šoti Klubi meeskond – (vasakult) Guido Gritsenko, Arvi Mägin, Harri Ambur
  • Tauraite Country Spirits – (vasakult) Egon Seinberg, Erki Laur, Tiina Tauraite

Fotod tegi Mart Arrak