Hea veinisõber!

Lehekuu tuuled õhutavad rännukihku ja on aeg end reisiradadele sättida. Sel kuul käime ära Saaremaal ja nagu traditsiooniks, võtame osa meeleolukast Kuressaare tänavafestivalist. Peo paneme püsti ka oma hoovil, sest Kalamaja päevad on suurepärane võimalus lükata hoog sisse suvistele pop-up sündmustele Kalasadama tänaval. Kuu lõpupoole võõrustame külalisi Itaaliast Bedini veinimajast ja korraldame nii veiniõhtusöögi kui meistriklassi. Kaupluse igapäevaelu on nagu ikka, kuid märkimist väärib, et maikuu jooksul jõuavad kohale mitmed meie klientide suvelemmikud ja tasub ikka läbi astuda. Samuti oleme avatud grupikoolituste korraldamisele, kui soovid koos sõbrade või kolleegidega veinitarkust taga ajada ja üheskoos lõbusalt aega veeta.

Kohtumiseni!

Kalamaja päevad 18.-19. mail

Eesti suurim asumifestival toimub sel aastal juba 11ndat korda ja toob traditsiooniliselt rohkelt meelelahutust, laadamelu ja otse loomulikult maitseelamusi. Kalamaja elu nautimise kunsti jätkub ka Veinisõbra hoovile – terve nädalavahetuse pakub kõhutäidet meie hea naaber, restoran Moon ja toidukõrvast kallavad meie särasilmsed sommeljeed. Ilmaoludest me ei hooli – sadagu vihma või paistku päike, pidu toimub iga ilmaga! Sündmusele ei ole vaja eelnevalt registreeruda, tule julgelt kohale.

Kalamaja päevade programmist loe lähemalt siin. Meie hoov saab täidetud hüva toidu ja joogi, muusika ja lustiga laupäeval kl 11-18 ja pühapäeval kl 11-17.

Kohtumiseni hooaja avapeol!

Kuressaare Tänavafestival 25. mail

Tallinnas on ägedad asumifestivalid, Kuressaarel jälle tänavapidu, mis suleb üheks päevaks kesklinna autodele ja lubab seal väntlauaga uhada vöi niisama patseerida, spordialas hantlitega laveerida, tänavatel öige pisut kurameerida, kenat toitu mekutada vöi veinialas praalida. Kõlab nagu plaan, kas pole? Kohale tasub sõita pelgalt tantsu ja tralli, toidu- ja joogielamuste pärast, elu- ja tänavakunstnike ning käsitööliste loomingu nautimisest rääkimata. Veinisõber on otse loomulikult sündmuste epitsentris ja võtame Saaremaale kaasa rea valgeid ja roosasid, loomulikult vahuveine ja ega kurvastama pea ka punaveinisõbrad. Loe Kuressaare tänavafestivali kohta lähemalt siin.

Itaalia veinimaja Bedin veiniõhtusöök 30. mail

ja meistriklass 31. mail

Eestit külastab hea koostööpartneri, Itaalia veinimaja Bedin esindaja ja sel puhul kasutame võimalust jagada oma sõpradega vahuveinimeistrite teadmisi ja kogemusi. Neile, kes soovivad kogeda veinide ja toitude sobitamise kunsti, korraldame veiniõhtusöögi, veinide valmistamisest ja veinide võrdlevast maitsmisest huvitatutele toimub meistriklass.

Õhtusöök restoranis Kolm Sibulat toimub 30. mail kell 19. Osavõtutasu on 59 eur/osaleja. Koha kinnitab reserveerimine e-posti aadressil siim@kolmsibulat.eu ja ettemaks Kolm Sibulat OÜ kontole EE977700771003591298.

Meistriklass toimub 31. mail kell 19 Veinisõbra koolitusruumis Kalasadama 2. Info ja registreerimine: info@veinisober.ee. Osalejate arv on piiratud, koha kinnitab ettemaks selgitusega “Meistriklass” summas 15 eur/külaline Wine Consult OÜ kontole EE422200221053097483

Veinisõbra sommeljeed soovitavad:

mai 6-pakk soodushinnaga

Mai sooduskomplekti on meie sommeljeed valinud karakteriga valged veinid Hispaaniast. Need nii aroomi kui maitse poolest särtsakamat sorti veinid sobivad suurepäraselt toidukõrvaseks, aga miks mitte ka pärastlõunaseks klaasikeseks koos sõpradega.

Valgete veinide 6-pakk on mais müügil soodushinnaga 39.90 eur.

  • 3 pudelit Bocopa Marina Alta nimelist veini võib pakkuda meeldiva üllatuse neile, kes parfüümse iseloomuga viinamarjasorti Alexandria Muscatel just kõrgelt ei hinda. See on nimelt ühtaegu rikkalikult puuviljane ja elegantselt kuiv vein. Soovitame mereandide ja kalaroogade, samuti riisi ja pastaroogade kõrvale. Sushi saatjaks on see vein lihtsalt imeline!
  • 3 pudelit Bocopa Alcanta Blanco toob esile Hispaania traditsiooniliste viinamarjasortide Macabeo ja Merseguera parimad küljed. Aroomiküllases veinis tulevad esile troopiliste puuviljade ja jasmiini nüansid. Söakat iseloomu jätkub ka veini maitsesse. Soovitame seda veini kala, valge liha ja riisiroogade juurde.

Veinisõbra Tallinna kauplus, Kalasadama 2 Tallinn, 10415
Telefon +372 53 023 009, e-post: info@veinisober.ee
Oleme avatud: E-R kell 10-19, L kell 10-15
www.veinisober.ee

Jälgi meid Facebookis