Hea veinisõber!

Neid päikeselisi päevi ja üha pikemaks veinivaid valgeid õhtuid oleme pikalt oodanud! Lõpuks ometi lubab ilmataat avada pop-up hoovirestoranide hooaja ja võtta osa festivalidest üle Eesti. Traditsiooniliselt lööme kaasa Kalamaja päevadel ja lööme oma telgi püsti Kuressaare Tänavafestivalil. Jätkub ka tubaseid tegevusi – korraldame tutvumisõhtu roosade veinidega ja võõrustame veinimaja Türk veinimeistrit Austriast. Mais tasub Veinisõbrast läbi astuda ka seetõttu, et varakevadise veinimesside hooaja tulemusena lisandub meie valikusse uut ja huvitavat.

Meeleolukat maid, head sõbrad!

Kalamaja päevade pop-up restoran 19.-20. mail

Kalamaja päevad toimuvad sel kevadel juba kümnendat korda ja kutsuvad mereäärsesse asumisse nautima meeleolukat tänavalaata, muusikat, hoovikohvikuid ja palju muud avastamisväärset nii suurtele kui väikestele. Just sellel toredal nädalavahetusel avame oma pop-up hoovirestoranide hooaja ja kutsume keha kinnitama, veini maitsma ning üheskoos kaunist kevadpäeva veetma. Laupäeval, 19. mail on toidutegemine restorani Trühvel ja jäätisebaari Gelato Ladies tiimide kätes. Pühapäeval, 20. mail valitseb pop-up restorani köögipoolt Viktus koos Gelato Ladies jäätisemeistritega. Toidu kõrvale pakuvad veini Veinisõbra poisid ja tüdrukud. Ilmaoludest me ei hooli – sadagu vihma või paistku päike – pidu toimub iga ilmaga! Astu läbi, aadress on ikka Kalasadama 2!

Kalamaja päevade kohta leiad lisainfot siit.

Veiniõhtusöök restoranis Ribe 24. mail

Eestisse põikab meie pikaajalise koostööpartneri, Austria veinimaja Türk omanik ja veinimeister Franz Türk. Sel puhul korraldame veiniõhtusöögi restoranis Ribe, sest mis võiks olla parim viis ühe tegija veinikunstiga tutvumiseks kui koos oskuslikult sobitatud toitudega. 300-aastase kogemustepagasiga veinitegijate kirg on Austrias laialt levinud viinamari Grüner Veltliner, millest valmistatakse Türki veinimajas nii kerge ja värske iseloomuga kui ka sügavama karakteriga ja säilitamisest vaid võitvaid valgeid veine. Ribe õhtusöögile võtab Franz Türk kaasa valiku elegantseid ja värskeid veine Kremstalist. Veinivalikust inspireerituna esitleb peakokk Rado Mitro kevadehõngulist menüüd.

Aeg ja koht: 24. mail kell 19, restoranis Ribe (Vene 7).

Info ja broneerimine: info@ribe.ee, tel 6313 084. Õhtusöögi hind on 59 eur/osaleja.

Roosade veinide õhtu 25. mail

Sama kindlalt nagu saabub igal aastal suvi, puksivad endale valgete ja punaste kõrvale ruumi roosad, sest jäänõus higistavad rõõmsalt rõõsad veinid on oluline osa suvistest terrassilõunatest, õhtusöökidest ja päikeseloojangu vaatlustest. Päikeselistes maades on jahutav ja mõõduka alkoholisisaldusega roosa vein kõrges hinnas, suvi-suvelt muutub see üha populaarsemaks ka siin. Seepärast on paslik eeltöö varakult ära teha ja selleks suveks tellitud valik üheskoos ära proovida. Sommeljee Kaidi Kerdt selgitab veiniõhtul muuhulgas roosade veinide valmistamise võimalusi ja missuguste roogade juurde rosé hästi sobib.

 

Aeg ja koht: 25. mail kell 19, Veinisõbra koolitusruumis (Kalasadama 2).

Info ja registreerimine: info@veinisober.ee. Osalejate arv on piiratud, koha kinnitab ettemaks selgitusega “Roosade veinide õhtu” summas 20 eur/külaline Wine Consult OÜ kontole EE422200221053097483.

Kuressaare Tänavafestival 26. mail

Lehekuu viimasel nädalavahetusel lööb Kuressaare kesklinna autodest puhtaks ja peab pidu. Festival toob kokku tegijaid erinevatest valdkondadest: kuuldavasti näeb ja kuuleb teatrit ja muusikat, tantsu ja laulu, tralli saab pealekauba. Linn on täis tänavakauplejaid, avatud on kirbuturg. Samuti ei puudu hea toit ja hüva veinirüübe. Niivõrd vägevast sündmusest ei saa Veinisõber kohe mitte kõrvale jääda ja nii paneb veiniaias oma telgi püsti ka meie tiim. Astu läbi, puhume veinijuttu ja pakume valikut parimatest kevadistest veinidest. Kuressaare Tänavafestivali kohta leiad lisainfot siit.

 

Veinisõbra sommeljeed soovitavad:

 valgete veinide 6-pakk soodushinnaga

Maikuuks on Veinisõbra sommeljeed pannud kokku komplekti valgetest veinidest. Siit leiad sobiva erinevateks puhkudeks. Kergelt kihisev ja väga värskendava karakteriga Prantsuse Sauvignon Blanc sobib suurepäraselt aperitiiviks või kergete suviste salatite kõrvale, elavaloomuline Austria Grüner Veltliner passib kergete eelroogade, salatite ja valge kala juurde, puuviljase olemisega Lõuna-Itaalia Grillo paneb särama pastaroad.

Valgete veinide 6-pakk on mais müügil soodushinnaga 45 eur.

  • 2 pudelit Les Fumées Blanches Lightly Sparkling, Prantsusmaa
  • 2 pudelit Türk der Leichte Grüner Veltliner, Austria
  • 2 pudelit Capo Zafferano Grillo, Itaalia

Veinisõbra Tallinna kauplus, Kalasadama 2 Tallinn, 10415
Telefon +372 53 023 009, email: info@veinisober.ee
Oleme avatud: E-R kell 10-19, L kell 10-15

www.veinisober.ee

Jälgi meid Facebookis