Hea veinisõber!

Heinakuul kallame veini nii Tallinnas kui ka Eestimaa kaugemates nurkades. Lööme kaasa Ostrova festivalil Setomaal ja põikame Viljandisse legendaarsele Viljandi Folgile. Suve südamesse mahuvad ka Tallinna Merepäevad. Kutsume sindki Eestimaad avastama ja kultuuri nautima! Erinevate ülesastumiste kõrval mahub meie ajakavasse mõistagi ka tavapärane igapäevatöö ja ootame veinivarusid täiendama meie Kalasadama uulitsas asuvasse kauplusesse. Kui sul on plaanis suuremaid suvesündmusi, anna oma mõtetest aegsasti teada ja meie sommeljeed pakuvad sobiva veinivalkiu.

Tallinna Merepäevad ja Veinisõbra pop-up

14. juulil

Sama kindlalt nagu juunile järgneb juuli, toob heinakuu Tallinnasse traditsioonilise Eesti suurima mere- ja perepeo. Tallinna Merepäevad pakuvad 13.-15. juulini pealinna sadamapiirkondades küllaga tegevust nii suurtele kui väikestele: toimuvad kontserdid, avatud on kaubandus-, toitlustus- ja merendusala, saab Tallinna lahele sõitma minna ja jälgida meresõidukite mõõduvõttu. Vaata sisutihedat programmi lähemalt sündmuse veebilehel www.tallinnamerepaevad.ee.

 

Veinisõber ootab meresõpru külla 14. juulil kl 11-17. Meie hoovil (Kalasadama 2) pakub kõhukinnitust restoran Tar Tar ja toidud paneb särama selleks puhuks sobitatud veinid. Sündmus toimub iga ilmaga!

Ostrova festival ja Veinisõbra veinibaar 21. juulil

Väike Ostrova küla Setomaal võtab taas suurelt ette ja korraldab 21. juulil Lilleoru talus suure kontserdiõhtu. Looduskaunis koht loob imetoreda õhkkonna muusika ning toidu- ja joogielamuste nautimiseks. Soovitame soojalt tulla telgiga ja veeta Setomaal terve tore nädalavahetus, sest uudistamist ja kogemist selles Eestimaa nurgas jagub. Sel aastal astuvad festivali muusikaprogrammis üles nii Setomaa noored kui ka üle Eesti ja sekka mõned piiri tagagi ilma teinud muusikud. Õhtu peaesineja on NOËP.

Veinisõpra seovad Setomaaga tihedad sidemed ja lööme festivalil kaasa veinibaariga. Astu läbi, puhume juttu Setomaast ja veinidest!

Loe feistvali programmi kohta lisa www.ostrova.ee.

 

Viljandi Folk ja Veinisõbra veinibaar 26.-29. juulil

26ndat korda toimuv Viljandi Folk kannab pealkirja “Sajaga!” ja peegeldab noort ning pulbitsevat energiat. Eesti on oma ja elus sajaga! Festival toob kokku noorema põlvkonna pärimusmuusika professionaalid ja tulevikutalendid kodu- ja välismaalt. Juuli lõpus kihutame sajaga (järgides siiski liikluspiiranguid) Viljandisse ka meie ja paneme Viljandi mõisa pargis püsti veini- ja toidutelgi koos Setomaalt pärit Taarka Tarõga. Hüva söök, jook ja seltskond on seega garanteeritud!

Festivali kohta loe lähemalt www.viljandifolk.ee.

Veinisõbra sommeljeed soovitavad:

suveveinide 6-pakk soodushinnaga

 

Juulikuu komplekti on Veinisõbra sommeljeed koondanud eriilmelised valged veinid Põhja-ja Lõuna-Itaaliast ning Portugalist. Soave on kerge, värske ja puuviljase karakteriga vein, mis toob esile Tebbiano, Garganega ja Chardonnay viinamarjade parimad küljed. Sobib hästi kergete salatite ja kalaroogade kõrvale. Grillo tuleb Lõuna-Itaaliast ja on täis päikest. Ümara ja mahlaselt puuviljase maitseprofiiliga vein on suurepärane näiteks mereandide juurde. Portugalist tuleb küpsetest puuviljanootidest tulvil täidlane ja pehme valge vein, mis passib hästi neile, kes veinide happelisest iseloomust eriti lugu ei pea.

Valgete veinide 6-pakk on juulis müügil soodushinnaga 36 eur.

  • 2 pudelit Antiche Terre Soave, Itaalia
  • 2 pudelit Capo Zafferano Grillo, Itaalia
  • 2 pudelit Pera Doce Branco, Portugal

 

Veinisõbra Tallinna kauplus, Kalasadama 2 Tallinn, 10415
Telefon +372 53 023 009, email: info@veinisober.ee
Oleme avatud: E-R kell 10-19, L kell 10-15
www.veinisober.ee