Ilusat kevadekuud armsad veinisõbrad! 

Märtsikuu pakkumised on teie ees. Sellel korral pakume kergemaid valgeid ning särtsakaid mullijooke, sest kevad koputab juba uksele. Esimesed päikesekiired paitavad päid ning lumikellukesed näitavad oma kauneid õisi meile aina enam, seetõttu ka meie veinivalikus juba puhumas kevadised tuuled. Valikusse on saabunud armastatud Calalenta Rose Fantini veinimajast, Lambruscod, Proseccod ja palju muud. Hoidke meie rõõmukastide pakkumistel silm peal ning astuge läbi meie salongist, ootame teid alati suurima tänutundega südameis.

 

Märtsikuus oleme avatud tavapärastel aegadel meie Lootsi 8 kauplus-salongis, ent meie rõõmukaste ja veine saate alati tellida ka läbi veebipoe www.veinisober.ee või meile kirjutades info@veinisober.ee. 

 

Mõnusat avastamist ja kohtumiseni heade veinide kodus.

Rõõmukasti pakkumised märtsikuus

 

Esimeseks rõõmukastiks saab olema traditsiooniliselt vahuveinide kuuspakk. Siia on ennast sisse seadnud kevadekuulutajad Brilla Rose Prosecco ning Villa Loren Prosecco, lisaks Fantini Swarowski vahuveinid ning Simonsig esindajad Lõuna-Aafrikast. Ideaalne nautimiseks kevadisel pärastlõunal koos värske mereanni ampsuga või kerge puuviljakoogikese kõrvale. Kellel rohkem peale hakkamist, siis küpsetage väikseid ahjupliine ja pistke peale hapukoor, kalamari ning pisut rohelist, kõrvale aga serveerige klaasike jahutavat Simonsig vahuveini. Tundub nagu ideaalne plaan naistepäeva tähistamiseks, või mis?

Vahutavast kuuspakist võime leida järgmist, hinnaks 66 eur:

 

1 pdl Fantini Gran Cuvee Swarowski Bianco Brut, Itaalia

1 pdl Fantini Rose Brut Swarowski, Itaalia

1 pdl BRILLA Rose Prosecco, Itaalia

1 pdl VILLA LOREN Prosecco, Itaalia

1pdl Simonsig Kaapse Vonkel Brut, LAV

1 pdl Simonsig Kaapse Vonkel Brut Rose, LAV

 

Link tellimiseks läbi veebipoe:

Mullitav rõõmukast

 

Teiseks kastiks on Pinot Grigio rõõmukast. Kõigile, kes armastavad pinot grigio marjast veine on see kastike kindlasti vägagi meeltmööda. Pakume võimalust proovida kolme erineva maja pinot grigio marjast valmistatud valgeid veine. Hea võimalus teha kodune veinikoolitus, poovida läbi erinevad maitsed ning leida oma lemmik. Kõrvale serveerige värskeid salateid, grillitud lõhe või mereande. Võite valmistada ka maitsvad mereanni risottod või pastad.

Kas teadsid, et:

  • „Pinot Grigio” on itaalias kasutatav itaaliapärane nimi. Grigio itaaliakeelne tähendus on hall. Viinamarjade näol on tegemist tumedate, kuid mitte mustadega. Seda tuntakse ka teiste nimede all. Sama sorti nimetatakse Prantsusmaal prantsuse vormi järgi „Pinot Gris” sageli ka Tokay nime all ning Ukrainas Szürkebarat. Saksamaal kutsutakse Grauburgunderiks. Tegemist on vürtsika viinamarjasordiga, mis toodi Prantsusmaale ja ka mujale Euroopasse 14. sajandil Balatoni järve äärest.
  • Mida heledam on vein, seda happelisem on tema maitse. Veini maitse sõltub sellest, kus viinamarju kasvatatakse. Pinot Grigio’l ei ole silmatorkavalt ainulaadset maitset, mida Moscato või Riesling teeb, kuid see pakub värskendavat hapendust ja kaalukat tunnet oma keelele. Veini kirjeldus: poolkuiva, täidlase ja jõulise vürtsiga. Puuvilja maitsed, mida tunneb veini juues: laim, roheline õun, sidrun, pirn, valge nektariin ja valge virsik. Veel võib tunda maitseid: mandel, mesilase mesi, nelk, ingver, vürts.

Kastikese maksumuseks on 46 euri ja sisaldab tema järgmist:

 

2 pdl Riff Pinot Grigio, Itaalia

2 pdl Ville di Antane Pinot Grigio, Itaalia

2 pdl Villa Loren Pinot Grigio, Itaalia

 

 

Link tellimiseks läbi veebipoe on järgmine:

https://veinisober.ee/e-pood/veinid/valge/martsikuu-valgete-veinide-roomukast/

Kolmandaks valikuks on loomulikult punaveinide kast. Usume, et siit rõõmu täis kastist leiab palju lemmikuid, mis on ideaalsed grillitud lihade või hautiste kõrvale. Kindlasti sobivad kõik need valikud ka mõnusa juustusekseri kõrvale ning on ka ideaalsed lihtsalt niisama nautimiseks. Nõnda leiamegi siit šokolaadise Ripasso Superiore punaveini, marjase ning särtsaka Sangiovese ning absoluutselt iga veinisõbra ära võlunud Passione Assoluta. Võta üks või viska teist, kõik nad on ühtmoodi nauditavad. Selle kasti maksumuseks on vaid 49 euri ning sisaldab tema järgmist:

 

2 pdl Ville di Antane Ripasso Superiore

2 pdl Passione Assoluta

2 pdl Gran Sasso Sangiovese

 

 

Link tellimiseks läbi veebipoe on järgmine:

https://veinisober.ee/e-pood/veinid/punane/veinisobra-roomukast-2/

 

PS. Kullerdamine on endiselt tasuta. Andke oma soovidest julgelt meile teada ja täname, et te meil olemas olete. Cheers!

Neljandaks kastiks on segakast, sest vahest on isu nii mulli, punase kui valge veini järele ja tore kui olemas kogu valik parimatest paladest. Segakastist tõesti võib leida maitseid nii siit kui sealt nurgast, nõnda on koha sisse võtnud lambrusco, cava vahuveinidest. Valgetest veinidest on esindatud Soave ning Sauvignon Blanc ning punastest veinidest LAV Pinotage ning Cabernet Merlot marjade segu.

Kastike täis rõõmu tuleb teie koju kõigest 57 eur eest ning sisaldab tema järgmist:

 

1 pdl Ville di Antane Soave

1 pdl Alois Lageder Sauvignon Blanc

1 pdl Simonsig Pinotage

1 pdl Tres Navs Cava

1 pdl Ca de Medici Secco Lambrusco

1 pdl Riff Cabernet Merlot

 

Link tellimiseks läbi veebipoe on järgmine:

https://veinisober.ee/e-pood/veinid/valge/segaroomukast/

 

Uued veinid Veinisõbra valikus

Meil on heameel teavitada, et Veinisõbra valikusse on lisandunud armastatud, kuid pikalt Eesti turult eemal olnud De Stefani veinimaja esindajad. Tegemist on Põhja-Itaalia veinimajaga, mida juhivad neljandat generatsiooni perekonnaliikmed. De Stefani on kõrgelt tunnustatud veinimaja, kus lähtutakse jätkusuutlikust põllumajandusest, kasutatakse palju vähetuntuid kohalikke viinamarju, mida kasvatatakse Single Vineyards`il, samuti on pudelite arv igal aastal väga limiteeritud. Veinimajal on pakkuda väga lai ja huvitav valik, alates Proseccodest ja kergetest valgetest veinidest, kuni üliküpsete ja jõuliste punaveinideni, mida De Stefani nimetab ise enda Grand Cru veinideks.
Seda suurem on rõõm, et meie valikusse jõudsid ka viimased pudelid Wine Enthusiasti poolt 2020. aastal kõige paremaks Proseccos valitud vahuveinid, neid lausa tasub tulla proovima.

Pole saladus, et Itaalia veinid on meile alati meeldinud, seetõttu on tore avalikustada ka Tenuta San Leonardo veinimaja lisandumisest meie tooteportfelli. Tenuta San Leonardo asub Põhja-Itaalias Trentino piirkonnas, veinimajas on ühe perekonna juhtimisel veini valmistanud ligi 300 aastat. Veinimaja ikoonveiniks ja suurimaks uhkuseks on vein nimega San Leonardo, mille säilitamispotensiaal on rohkem, kui 30 aastat. Veinikriitik Jancis Robinson on nimetanud seda ka Trentino First Growth veiniks, ühtlasi võrrelnud San Leonardo`t ja Sassicaia`t ning leidnud, et tegemist on parimate Itaalia punaveinidega.

Kõike seda head ja paremat saate oma silmaga näha ja käega katsuda meie Lootsi 8 poekeses ja kui hästi läheb, siis isegi mekkida. Seniks püsige terved ja mõnusat avastamist.

Täname, et olete meiega, ikka ja alati teie Veinisõbrad!

Veinisõbra Tallinna kauplus, Lootsi 8 Tallinn
Telefon +372 53 023 009, email: info@veinisober.ee
Oleme avatud: E-R kell 11-18, L kell 11-15

www.veinisober.ee

Jälgi meid Facebookis