Hea veinisõber!

Küünlakuu toob tegemisi ja külalisi. Kuu tipphetk on kahtlemata sel nädalal toimuv Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni poolt ellu kutsustud veinimess, mida veinihuviline kahe silma vahele jätta ei saa. Veinisõbra tiimiga liituvad kaheks messipäevaks meie heade koostööpartnerite esindajad Portugalist ja Hispaaniast. Veebruari keskel tähistame sõbrapäeva ja kostitame kõiki veinisõpru 14. veebruaril magusa üllatusega, astu läbi! Sõbrapakkumisi jätkub ka kuu teise poolde. Vabariigi aastapäevale eelneva nädala jooksul on vahuveinid müügil soodsamate hindadega ja enne otsuse langetamist saab valikut veine ka degusteerida.

 

Meeleolukat veebruari!

Sommeljeede 8. veinimess

7.-8. veebruaril Kultuurikatlas

Ära maga maha suurepärast võimalust külastada aasta üht olulisemat veinisündmust Eestis! Sel nädalal toimub Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni eestvõttel Tallinnas Kultuurikatlas taas veinimess, mis toob kokku üle 50 eksponendi erinevatest riikidest ning pakub teadmiste täiendamiseks rea seminare ja meistriklasse. Ligi 1000 degusteerimiseks avatud pudeli kõrval saab teha juttu Eesti parimate ekspertidega ja avardada veiniteemalist silmaringi. Veiniportfelli paremikuga on otse loomulikult kohal ka Veinisõbra tiim koos parteritega – meil on suur rõõm pakkuda võimalust kohtuda Portugali erinevate piirkondade veinitegijaid ühendava Parrase ja Itaalia biodünaamilise veinitegija Vignano esindajatega.

 

Mess on avatud:

7. veebruaril kell 12.00-20.00

8. veebruaril kell 12.00–22.00

Päevapiletid on müügil Piletilevis.

Veinisõber soovitab: restoran Sardiinid

Pirita jõe kaldal asuv restoran Sardiinid pakub lisaks toiduelamusele võimaluse nautida kaunist merevaadet ja seepärast on kohaleminek seda väärt. 1980. aasta olümpiaregatiks ehitatud Jahtklubi hoones asuva toidukoha romantiline miljöö kutsub veetma aega õhtusöögil ja pühapäevasel brunchil, aga valgusküllane koht sobib hästi ka lõunapausiks. Klaas šampanjat ja värsked austrid on olenemata päevast ja kellaajast alati hea mõte! Peamiselt mereandidest koosnevas menüüs on olemas ka lihatoidud ja taimetoitlastele sobiv valik. Veebruaris on tööpäevadel a la carte menüü ajavahemikus kell 12-15 tervelt 30% soodsam. Samuti on meie pikaajaline koostööpartner pannud veebruariks kokku kolmekäigulise menüü, mida soovitame soojalt.

  • Eelroog: hummus ja oliivid
  • Pearoog: rebitud sealiha burger
  • Magustoit: Itaaliapärane maasikajäätis

Kolmekäigulise toidukorra hind on 10.95.

Head nautimist!

Veinisõbra sommeljeed soovitavad:

veebruari 6-pakk soodushinnaga

Veebruar toob kastitäie Vahemereäärseid maitseid Hispaaniast. Paellapann tulele, sest sel korral valisid meie sommeljeed sooduskomplekti Alicante piirkonnas asuva Bocopa veinimaja veinid. Alicantes kasvatatakse punastest viinamarjasortidest peamiselt Monasterlli. Bocopa Laudumi sarjas on Monastrelli kõrvale marjasema täidluse saavutamiseks sätitud Merlot ja Cabernet Sauvignon.

Laudum Crianza on veetnud tammevaatides 16 kuud ja pakub seeläbi vürtsikat ning vaniljenootidega maitseelamust. Täidlane ja meeldivalt pika järelmaitsega vein sobib hästi liha- ja riisiroogade kõrvale, samuti hispaaniapäraste suupistete saatjaks. Laudum Reserva on küpsenud tammevaatides 16 kuud ja seejärel veel 20 kuud pudelites. Nii avalduvad selle veini juures lisaks küpsetele marjastele ja pählistele nootidele ka suitsused ja vaniljesed nüansid. Soovitame seda veini liha- ja riisiroogade, samuti kõvade juustude juurde.

 

6-pakk on veebruaris müügil soodushinnaga 47 eur.

  • 3 pudelit Bocopa Laudum Crianza 2015
  • 3 pudelit Bocopa Laudum Reserva 2014

Veinisõbra Tallinna kauplus, Kalasadama 2 Tallinn, 10415
Telefon +372 53 023 009, e-post: info@veinisober.ee
Oleme avatud: E-R kell 10-19, L kell 10-15
www.veinisober.ee