Hea veinisõber!

Jõulud ja aastavahetus on seljataha jäänud ja uusaastalubadusedki juba antud, meie alustame uut aastaringi uue hooga. Eesti veinikultuur areneb jõudsalt ja see on tore. Et saaksid veinide horisonti avardada, pakume ka alanud aastal oma riiulitel uut ja huvitavat ning jagame koolitustel veinitarkust. Jätkuvalt on meie uksed valla väiksematele seltskondadele ja suurematele gruppidele, kel on huvi korraldada oma sündmus meie koolitusruumis. Möödunud aastal külastasid meie sommeljeed mitmeid veiniklubisid üle Eesti ja jätkame meeleldi koolitusreise ka edaspidi, võta vaid ühendust!

 

Veinielamustest tulvil uut aastat!

Sommeljeede 8. veinimess

7.-8. veebruaril Kultuurikatlas

Veebruaris toimub Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni eestvõttel Tallinnas Kultuurikatlas taas Eesti suurim veinisündmus, mis toob kokku üle 50 eksponendi erinevatest riikidest ning pakub teadmiste täiendamiseks ka rea temaatilisi seminare. Just sellel valdkonna tippsündmusel saab teha juttu Eesti parimate ekspertidega ja avardada veiniteemalist silmaringi. Alkohoolsete jookide kõrval leiab messilt ka mittealkohoolsed joogid ja gurmeetooted. Kasutada tasub võimalust teha tutvust Eesti käsitööveinide ja siidritega. Veiniportfelli paremikuga on kohal ka Veinisõbra tiim. Astu läbi!
Mess on avatud 7. veebruaril kell 12.00-20.00 ja 8. veebruaril kell 12.00–22.00. Päevapiletid on müügil Piletilevis.

Veiniõhtu väärikate Amaronede seltsis

31. jaanuaril

Tulles vastu paljude küsijate soovile, alustame uue aasta koolituste programmi väärikate Itaalia Amaronedega. Traditsioonilisel ja aeganõudval appassimento meetodil valmivate veinide valmistamise kunstist, Masi veinimaja panusest traditsioonide hoidmisesse ja kaasajastamisse, samuti Veneto veinikultuurist räägib Eesti kogenuim ekspert, sommeljee Kaidi Kerdt. Nimelt seob Kaidit Masiga aastatepikkune töö veinimaja esindamisel Ida-Euroopas ja nii kuuleme lugusid otse algallikast. Tule proovi ise järele, kuidas maitsevad Veneto piirkonna traditsioonilised viinamarjasordid Corvina, Rondinella ja Molinara ning mismoodi veinitegijate kunst ja käsitöö sinu pokaalis väljendub. Sel erilisel õhtul on võimalik maitsta Masi veinimaja Amaronede vanemaid aastakäike ja hinnalisi veine, mida on Eestis saadaval vaid väga piiratud koguses:

  • Costasera 2003
  • Mazzano 1995
  • Campolongo di Torbe 1997
  • Vaio Armaron 1990
  • Riserva Costasera Amarone 2012

Ootame veinihuvilisi neljapäeval, 31. jaanuaril kell 18.00 Veinisõbra koolitusruumis Kalasadama 2. Info ja registreerimine: info@veinisober.ee.

Osalejate arv on piiratud, koha kinnitab ettemaks selgitusega “Amaronede õhtu” summas 39 eur/külaline Wine Consult OÜ kontole EE422200221053097483

Veinisõbra sommeljeed soovitavad:

jaanuari 6-pakk soodushinnaga

Jaanuarikuu staarid on pärit Portugalist. Üks särtsakas ja kergelt kihisev valge ning mahlase karakteriga punane kuluvad alati marjaks ära ja seepärast valisime aasta alguse komplekti ühed meie klientide möödunud aasta lemmikutest. Mau Maria Vinho Verde on valmistatud viinamarjasortidest Loureiro ja Azal. Värske ja tsitruselise iseloomuga ning erksa happega valge vein on kergelt kihisev. Eriti hästi istub see vein rasvasemate roogade juurde. Pera Doce Premium ühendab endas Bouschet, Aragonez, Syrah ja Trincadeira parimad küljed. Lõbusa nimega viinamarjasortide kooslusest on saanud pehmete tanniinidega ja mahlaselt marjane vein, mis sobib imehästi talveõhtute veetmiseks, aga ka näiteks vahemerepäraste toitude ja kergete liharoogade juurde.

 

6-pakk on januaris müügil soodushinnaga 42 eur.

  • 3 pudelit Mau Maria Vinho Verde
  • 3 pudelit Pera Doce Premium

Veinisõbra Tallinna kauplus, Kalasadama 2 Tallinn, 10415
Telefon +372 53 023 009, e-post: info@veinisober.ee
Oleme avatud: E-R kell 10-19, L kell 10-15
www.veinisober.ee

Jälgi meid Facebookis