Hea veinisõber!

Suvi on jaganud heldelt sooja, päikest ja toredaid olenguid. Veinisõpra ja veinielamusi on jätkunud nii pealinna kui sündmustele üle Eesti. Lõikuskuul ootame külla Setomaale ja käime ära Viljandimaal Õisus. Tule naudi koos meiega Eestimaa suve ja toidukultuuri! Reisituhinas ära unusta kasutada võimalust registreeruda Eesti Sommeljeede Erakooli õppeprogrammi, kui soovid veini- ja toidukultuurist rohkem teada.

 

Kaunist suve jätku!

Seto kostipäiv 17.-18. augustil

Augustis on põhjust võtta ette sõit Setomaale, sest taas toimub kostipäiv ja kodukohvikuid leiad Seto Külävüü marsruudil Mikitamäest Luhamaani. Kuuldavasti pakuvad toitu ja jooki nii tuntud tegijaid kui mitmed uued kohvikupidajad. Üks on kindel – toidud mekivad hästi, sest tooraine on pärit Setomaa aedadest, metsadest ja järvedest. Au sees on traditsioonilised Seto retseptid ja saad aimu, kuidas maitseb näiteks suitsulihahämmätüs või maailmakuulus sõir. Igast kohvikust saad hääd ja paremat ka kaasa osta. Kõhukõrvaseks kuuled Seto leelot ja punki. Isegi öölokaal on avatud ja pidu jätkub hommikuni. Loe sündmuse kohta lähemalt siin.

 

Veinisõber kostitab külalisi Meremäel Kirsi Talo Kohvitarõs laupäeval kl 12-20 ja pühapäeval kl 11-16. Sellele talukompleksile on puhunud elu sisse Veinisõbra perenaine Kaidi, kes jagab oma aega ja külalislahkust nii Tallinnas kui Setomaal. Talukohviku menüü koosneb perenaise vanaema retseptidest ja siit leiab Seto köögi suured lemmikud: kruubipuder, kahekäe võileib Kirsi talo suitsulihast, suussulav sõir (pärjati muide 2017. aastal Seto Kuningriigi rahva lemmiku tiitliga), kohupiima plaadikook marjadega. Toidu- ja joogielamuste kõrvale räägib pererahvas talu taastamisloost ja elust Setomaal, tegevust jätkub ka pere pisematele. Kirsi Talo aeda tasub telkima jääda, sest siin saab nautida ka suitsusauna ja käia ujumas lähedalasuvas järves.

Eesti Sommeljeede Erakool kutsub

veinitarkust omandama

Kui soovid veinimaailmast rohkem teada, siis on Eesti Sommeljeede Erakool just õige koht teadmiste ja oskuste omandamiseks. Veinitarkust saab igaüks koguda baaskursusel, sügavama huvi korral on võimalik õppida edasi juunior-sommeljeeks ja seejärel koolitada end sommeljeeks. Eesti juhtivate veinispetsialistide juhtimisel annab koolitusprogramm mitmekülgsed teadmised veini- ja toidumaalimast, samuti ohtralt võimalusi teooria praktikas läbi proovida. Õppekava ja registreerimise kohta loe lähemalt siin.

 

Veinisõbra sommeljeed soovitavad:

augusti 6-pakk soodushinnaga

Meie sommeljeed on valinud augustikuu sooduskomplekti uue veini, mis tuli, nägi ja võitis lühikese ajaga palju südameid. Meie pikaajalise Prantsuse koostööpartneri François Lurtoni vein Les Fumées Blanches Gris de Sauvignon Lightly Sparkling on otsekui suvi ise – sillerdavalt rõõmus, kerge ja värskendav. Päikeseloojangukarva roosa rüübe on valmistatud viinamarjasortidest Sauvignon Gris ja Sauvignon Blanc. Aroomis ja maitses kerkivad esile tsitruselistele ja valgetele luuviljalistele viitavad nüansid. Eriliselt kirkaks muudab maitsekogemuse veini kerge kihin.

 

Hurmavalt suvehõnguline roosa on värskendav aperitiiv ja suurepärane suveolengute saatja, aga see vein sobib imehästi ka salatite ja grillitud roogade kõrvale.

6-pakk on augustis müügil soodushinnaga 45 eur.

 

Veinisõbra kauplus asub Tallinnas Kalasadama 2
Telefon +372 53 023 009, e-post: info@veinisober.ee
Oleme avatud: E-R kell 10-19, L kell 10-15
www.veinisober.ee

Jälgi meid Facebookis