Hea šampanjasõber!

Veinisõbra nime võiks sel kuul nimetada ümber Šampanjasõbraks, sest on ju nii, et juuni toob ohtralt sündmuste tähistamisi, olgu siis kooli lõpetamine, pulmad või sünnipäevad ja mis sobiks meeldejäävate hetkede nautimiseks paremini kui šampanja. Tõtt-öelda ei vaja ju šampanjakork eemaldamiseks erilist hetke, sest kes on reisinud Prantsusmaal, see teab, et jookide kuningas on küll suurepärane valik sündmuste tähistamiseks, aga tegijad ise sobitavad vahuveinide tippu meisterlikult erinevate toidukordade juurde. Šampanjakuul lööme koos Tribaut Schloesser šampanjaga kaasa Eesti parima sommeljee selgitamisel, korraldame šampanjade meistriklassi ja pakume kuu sooduskomplektis ei midagi muud kui šampanjat.

 

Kaunist suve!

Eesti Parim Sommeljee 2019

Trophée Tribaut Schloesser 5. juunil

Sommeljeede iga-aastase mõõduvõtmise aeg on käes! Sel aastal on meil suur rõõm toetada veiniekspertide tippsündmust koostöös Tribaut Schloesser šampanjamajaga. Lisaks temaatilistele ülesannetele võistlusel, lähetame kolm parimat Prantsusmaale šampanjavalmistamise nüanssidega tutvuma. Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni poolt korraldatud võistluse finaal toimub rahvusooperi Estonia restoranis ja on avatud ning tasuta kõikidele huvilistele. Soovitame soojalt, sest finalistide etteasteid jälgida on ülimalt põnev, aga ka infoküllane. Võistlus algab kell 17:00, kohtade paremaks planeerimiseks registreeru siin.

Võistluse finaalile järgneb pidulik viiekäiguline šampanjaõhtusöök. Õhtusöögil osalemine maksab Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni liikmele ja toetaja esindajale 35 eur (hind kehtib ka kaaslasele), kõigile teistele on osalemistasu 55 eur. Koha õhtusöögile saad broneerida siin.

Tribaut Schloesser šampanjamaja meistriklass

6. juunil

Champagne Tribaut Schloesseri algus on õigupoolest armastuslugu. Prantsusmaal reisides armus Luksemburgi veinitegija Jean Tribaut Champagne maakonna veinimeistrite järeltulijasse Suzanne Schloesserisse ja 1929. aastal sai alguse nende ühine šampanjaäri. Romerys, vaid mõni kilomeeter šampanjamaakonna keskusest Épernayst, asub pealtnäha väikesevõitu pereettevõte, mille sisu on suur. Traditsioonid on siin tähtsad. Perepojad Sébastien ja Valentin hoiavad au sees eelkäijate põhimõtet kasutada vaid kõige kõrgema kvaliteediga viinamarju ja uusi tammevaate, kuid noored südikad tegijad on altid otsima ka uusi tehnoloogilisi lahendusi. Nii on Tribaut Schloesseri šampanjavalik tänaseks kasvanud selliseks, et sobiva leiab siit nii igapäevasemaks kui erilisemaks puhuks. Aasta-aastalt korjavad Tribaut Schloesseri šampanjad auhindu erinevatelt rahvusvahelistelt võistlustelt.

Seoses Eesti sommeljeede mõõduvõtmisega tuleb meile külla Laurent Dumenil – mees, kes seisab hea pereäri laias maailmas tutvustamise eest. Just tänu Laurentile armastatakse ja hinnatakse selle šampanjamaja toodangut Ameerikast kuni Aasiani, rääkimata Euroopast. Meistriklassis pakub Laurent võimaluse proovida šampanjamaja kõige auhinnatumaid ja populaarsemaid jooke ning räägib šampanjade valmistamisest ja annab soovitusi kuningliku joogi sobitamiseks toiduga.

 

Meistriklassi šampanjamenüü:

  • Champagne Tribaut Schloesser Brut Blanc de Chardonnay
  • Champagne Tribaut Schloesser Brut Premiere Cru
  • Champagne Tribaut Schloesser Brut Rosé
  • Champagne Tribaut Schloesser Brut Millésime
  • Champagne Tribaut Schloesser Brut L’Authentique Rosé
  • Champagne Tribaut Schloesser Extra Brut Cuvée René

 

Meistriklass toimub 6. juunil kell 18:00 Veinisõbra koolitusruumis Kalasadama 2.

Info ja registreerimine: info@veinisober.ee. Osalejate arv on piiratud, koha kinnitab ettemaks selgitusega “Meistriklass” summas 20 eur/külaline Wine Consult OÜ kontole EE422200221053097483

Veinisõbra sommeljeed soovitavad:

juuni 6-pakk soodushinnaga

Juuni sooduskomplekti valisime Tribaut Schloesser šampanjamaja kaks kõige populaarsemat jooki, mis on on üllatanud ja rõõmustanud meie kliente suurepärase hinna ja kvaliteedi suhtega juba aastaid ning mida on sobiv valida seltskondadele, kelle maitse-eelistused pole teada ja kelle hulgas võib olla šampanjaskeptikuid ehk neid, kellele prantslaste teinekord ülearu happelisena tunduvad joogid meele järele ei ole.

Šampanjade 6-pakk on juunis müügil soodushinnaga 153 eur.

  • 3 pudelit Tribaut Schloesser Brut Premiere Cru 60% Pinot Noir, 20% Chardonnay, 20% Pinot Meunier kooslus teeb sellest šampanjast ühe meie klientide ülilemmiku, sest joogi maitsenüansid on väga heas tasakaalus ja hinna-kvaliteedi suhe lausa suurepärane. Siit leiab piisavalt karakterit, aga ka pehmust ja kreemisust. Soovitame seda šampanjat aperitiiviks või põhiroa kõrvale, eriti punasest lihast vamistatud roogade saatjaks. See väärikas jook on veetnud 3 aastat pärmisettel ja jääksuhkru sisaldus on 8 grammi liitri kohta.
  • 3 pudelit Tribaut Schloesser Brut Rosé 40% Pinot Noir, 30% Chardonnay, 30% Pinot Meunier on võti puuviljase, samas värske aroomi- ja maitsekombinatsioonini. Selle vahuveini karakter võlgneb tänu 3 aasta pikkusele arenemisele pärmisettel ja joogi jääksuhkru sisaldus on 8 grammi liitri kohta. Soovitame nautida roosat šampanjat valgest lihast roogade ja magustoitude kõrvale.

Veinisõbra Tallinna kauplus, Kalasadama 2 Tallinn, 10415
Telefon +372 53 023 009, e-post: info@veinisober.ee
Oleme avatud: E-R kell 10-19, L kell 10-15
www.veinisober.ee