veinisober.ee

Augusti uudiskiri

Uued veinid Veinisõbra valikus

Suuremad suvepuhkused on nüüdseks enamikel selja taga ning aeg on astuda peatselt sügishooaega. Veinisõbrad on suvel hoogsalt tööd teinud ning leidnud oma valikusse mõned uued veinimajad, mis sobivad ideaalselt veidi jahedamate ilmadega.

Tuletame meelde, et meie Lootsi tänava kauplus on avatud tööpäeviti 10.00-18.00, kus ootavad Teid meie särtsakad sommeljeed.

Lisaks on Veinisõbra veinivalik saadaval ka Wolt`is.

Esimeseks tulijaks on tipptootja Piemontest – Vietti. Tegemist on pika ajaloo ja kindlate traditsioonidega veinimajaga, mis kuulub Itaalia veinitootjate absoluutsesse tippu. Vietti on tuntud ennekõike oma Barberade ja Barolode tõttu, kuid valik on oluliselt laiem, kindlasti ei puudu valikust suurepärane Barbaresco ning elegantne Roero Arneis. Vietti veinid on leitavad maailma parimate restoranide veinikaartides ning läbiaegade saanud veinikriitikutelt kõrgeid punkte.

Teise tulijana on Veinisõbra valikus nüüdsest Hispaania Ribera del Duoro tipptootja Bodegas Emilio Moro, koos oma tütarettevõtte Cepa 21`ga. Emilio Moro puhul on tegemist perekonnaettevõttega, mis valmistab oma punaseid veine Tempranillo ja valgeid veine Godello viinamarjadest. Emilio Moro punaveinid on pika säilitus potensiaaliga ning kuuluvad Hispaania veinide kindlasse tippu.

 

Lõpuks midagi Toscana armastajatele – valikusse on jõudnud Terenzi veinimaja, kelle veinid tulevad Toscanast Morellino di Scansano DOCG ja Maremma IGT aladelt. Terenzi Morellino di Scansano punaveinid on jõulised ja elegantsed, nende lipulaev Madrechiesa on saanud oma kõikidele aastakäikudele Gambero Rosso veiniauhindadel alati maksimumi ehk Tre Bicchieri. Maremma IGT aladelt pärinevad punaveinid on valmistatud rahvusvahelistest viinamarjasortidest, tegemist on väärikate veinidega, mis pakuvad konkurentsi piirkonna tippveinidele, lisaks on Terenzi valikus olemas imeline Vermentino.

Külasta Veinisõbra e-poodi
Veinikasti pakkumised

Veinisõbra  kauplus, Lootsi 8 Tallinn
Telefon +372 5302 3009, email: info@veinisober.ee
Oleme avatud: E-R kell 10-18

www.veinisober.ee