Hea veinisõber!

Heinakuu viis Veinisõbra Eestimaa erinevatesse nurkadesse ja ega lõikuskuugi kilometraažilt erinev tulla tõota. Lööme kaasa erinevatel kultuurisündmustel ja pakume veinielamusi. Samal ajal töötab tavapärase graafikuga meie Kalasadama tänaval asuv kauplus ja sommeljeed on alati nõuga abiks. Nagu ikka, vaatame ringi uue ja huvitava järele ning sobivalt südasuvise mulliralli kõrghooajaks on meile jõudnud uued vahuveinid Põhja-Itaaliast Veneto piirkonnast. Anna Spinosa veinimajast pärit VIP nime kandvad sihvakad ja Swarovski kristallidega ehitud pudelites on biodünaamiliselt valmistatud vahuveinid, millest ühele on veinimeister lisanud veidike Norrast pärit muraka ja teisele põldmarja kontsentraati. Tähelepanuväärne sisu ja vorm kutsuvad proovima, soovitame soojalt!

Head suve jätku!

Europa Cantat XX kontsert “Palju õnne, Eesti!” Tallinna Lauluväljakul 3. augustil

EUROPA CANTAT on igal kolme aasta järel toimuv koorimuusikamaailma kohtumispaik ning üks olulisematest koorivaldkonna sündmustest, mille on algatanud Euroopa Kooriühing. 57-aastase ajaloo jooksul esmakordselt Tallinnas toimuv festival on pakkunud terve rea kontserte klassikast ja ooperist kuni popi ja jazzini, samuti töötubasid nii lauljatele kui kuulajatele. Kokku kümme päeva kestev ja 5. augustil lõppev kooripidu on toonud Tallinnasse üle 5000 lauluhuvilise ja koorimuusikaeksperdi üle Euroopa.

 

Reedel, 3. augustil kell 19 toimub Tallinna Lauluväljakul tasuta kontsert – tõeline mitmekülgse kavaga koorilaulupidu, mis on sünnipäevakingitus Eesti Vabariigile. Veinisõber on kohal ja pakub pakub lauluelamuste kõrvale veinielamusi. Loe sündmuse kohta lähemalt siit ja astu läbi meie veinitelkidest.

Seto Külavüü Kostipäiv 11.-12. august

Setomaa elu-olu ja toidukultuur on avastamist väärt. Kohalik tooraine ja traditsioonid püsivad selles Eestimaa nurgas au sees ja seto gurmee – hüä süük on oi, kui hea. Augustis tasub kohale sõita ja proovida muuhulgas kiislat ja suulliimi, sõira ja häräpiima.

Kui igapäevaselt saab kohalesõitnu ehedat seto kööki mekkida Tsäimajas ja Taarka Tares siis kostipäiv tõstab esile kodukokad ja külade kaunima paigad. Kodukohvikuid võib siis leida kõige erinevamatest paikadest, taluõuedest tootmishooneteni. Kord aastas toimuv sündmus on kui perenaiste pidu, milleks valmistutakse ühiselt ja suure hoolega juba alates varakevadest.

 

Kui juba Setomaale sõita, siis soovitame võtta kaasa telk või vaadata välja kodumajutus ja jääda kohe terveks nädalavahetuseks. Laupäeval, 11. augustil ootavad kodukohvikud külastajaid kell 12-20, pühapäev, 12. august on perapütüpäiv ehk järelpidu ja siis võõrustatakse külalisi kell 11-16. Mis ja kus Külavüü Kostipäiväl toimub, loe lähemalt siit.

 

Veinisõber pakub toidu kõrvale keelekastet Kirsi Talos. Seda renoveeritud talukompleksi Meremäe külas veab muide Veinisõbra perenaine Kaidi, kes jagab oma aega ja külalislahkust nii Tallinnas kui Setomaal. Talukohviku menüü koosneb perenaise vanaema retseptidest, siit leiab seto köögi suured lemmikud: kruubipuder suitsulihahämmätüsega, kahekäe võileib Kirsi talo suitsulihast, suussulav sõir (pärjati 2017. aastal Seto Kuningriigis rahva lemmiku tiitliga), kohupiima plaadikook marjadega ja palju muud maitsvat soolast ja magusat. Toidu- ja joogielamuste kõrvale räägib pererahvas talu taastamisloost ja elust Setomaal, tegevust jätkub ka pere pisematele. Kirsi Talo aeda tasub telkima jääda, sest siin saab nautida ka suitsusauna ja käia ujumas lähedalasuvas järves.

Kirsi Talos toimuvast loe lähemalt siit.

Õisu veinifestival 25. augustil

25. augustil toimub traditsiooniline veinihuviliste kokkusaamine Õisu mõisas Viljandimaal. Sündmus ühendab endas võimalust tutvuda laia valiku veinide ja veininimajade esindaja-tega, nautida toitu ja muusikalist programmi. Loomulikult on kohal ka Veinisõbra sommeljeed ja valitud veinid. Sel aastal on kuuldavasti festivali sissepääsu lubavad piletid juba otsakorral. Kel kutse või pilet juba taskus, kohtume Õisus!

Mõisa kohta loe lähemalt siit.

Veinisõbra sommeljeed soovitavad:

vahuveinide 6-pakk soodushinnaga

Vahuvein jahutab kuumal suvepäeval suurepäraselt, seda teab iga veinisõber. Augustikuu eripakkumisse valisid meie sommeljeed klientide suured suvelemmikud Põhja-Itaaliast, Veneto piirkonnast. Need sädelevalt päikeselise iseloomuga joogid sobivad Eestimaa suvesse kui valatult, head nautimist!

 

Vahuveinide 6-pakk on augustis müügil soodushinnaga 42 eur.

  • 2 pudelit Bedin Prosecco Treviso DOC
  • 2 pudelit Bedin Prosecco Asolo DOCG
  • 2 pudelit Bedin Cuvee Spumante

 

Veinisõbra Tallinna kauplus, Kalasadama 2 Tallinn, 10415
Telefon +372 53 023 009, email: info@veinisober.ee
Oleme avatud: E-R kell 10-19, L kell 10-15
www.veinisober.ee