Hea veinisõber!

Mihklikuu seob kokku suvemälestused ja sügise ootuse. Sel aastal on, mida kaunist suvest meenutada, aga on ka, mida oodata. Et avastamislusti jätkuks, on meie riiulitele jõudmas uusi veine. Tegusa ja sündmusterohke suve järel oleme taas tubasemad ja algab uus veiniõhtute hooaeg. Veinihuviliste kokkusaamistele annab õige hoo sisse üks õige eriline õhtu hinnaliste Amaronedega. Ole registreerimisega nobe, sest neid veine on Eestis saadaval vaid loetud hulk ja grupi suurus on rangelt piiratud. Kõigile huvilistele avatud veiniõhtute kõrval võtame vastu tellimusi gruppidele ja korraldame koolituse, mis on kui rätsepaülikond, just grupi soovidele vastav. Võta kätte ja korralda kasulik ja meeleolukas õhtu sõprade või kolleegide seltsis!

Kullakarvalist septembrit!

Veiniõhtu väärikate Amaronede seltsis

20. septembril

Sügishooaja alguse veiniõhtute programmi valisime väärikad Itaalia Amaroned. Esimesel poolaastal palju elevust pakkunud Amarone-õhtute kõrval on eelseisev eriline, sest tutvustame Masi veinimaja vanemaid aastakäike ja hinnalisi veine, mida on Eestis saadaval vaid väga piiratud koguses.

Traditsioonilisel ja aeganõudval appassimento meetodil valmivate veinide valmistamise kunstist, Masi veinimaja panusest traditsioonide hoidmisesse ja kaasajastamisse, samuti Veneto veinikultuurist räägib Eesti kogenuim ekspert, sommeljee Kaidi Kerdt.

Veiniõhtul tutvustame veine, mida on võimalik Veinisõbrast ka osta, kuigi piiratud koguses:

  • Costasera 2003
  • Costasera 1995
  • Campolongo di Torbe 1995
  • Vaio Armaron 1990
  • Vaio Armaron 1988

Ootame veinihuvilisi neljapäeval, 20. septembril kell 18.00 Veinisõbra koolitusruumis Kalasadama 2.

Info ja registreerimine: info@veinisober.ee.

Osalejate arv on piiratud, koha kinnitab ettemaks selgitusega “Amaronede õhtu” summas 39 eur/külaline Wine Consult OÜ kontole EE422200221053097483

Veinisõbra sommeljeed soovitavad:

septembrikuu 6-pakk soodushinnaga

September toob loodetavasti veel piisavalt sooja, et nautida nautida võimalust süüa-juua vabas õhus. Jahedamatel õhtutel on mõnus end kamina ette teki sisse vedada ja võtta seltsiks klaas soojendavat punast. Suve ja sügise vahele jääva kuu komplekti valisid meie sommeljeed kaks sisukat valget ja ühe uue punase, mis on kõik head kaaslased toidule.

Prantsusmaalt sai komplekti Alsace’i piirkonnas asvuva veinimaja Boeckel Riesling. Sisukas veinis on küllaga nii aroomi kui maitset, mis teeb tuule alla suviselt kergemeelsetele “terrassiveinidele” ja on hea sissejuhatus sügisesse, kui veini naudiks hea meelega õhtusöögi kõrvale. Selles kuiva stiiliga veinis tõuseb külluslikkult esile õun, mida hoiab ohjes sidruninüanss.

Itaalia põhjaosas Venetos asuva veinimaja Anna Spinato veinid on meie riiulil uustulnukad. Uudne on meie majas ka viinamari Manzoni Bianco. Põhja-Itaalias laialt levinud viinamarjast valmistatud veinis on täidlust, samas värskust, samuti vürtsikust ja rikkalikku lillelisust. Suurepärane vein erinevate toitude kõrvale, eriti pasta ja kanaroogade saatjaks.

Cabernet Franc sobib suurepäraselt neile, kes suviselt kergete valgete järel juba toekamate punase poole kiikavad. Mahlaselt marjase iseloomuga veinis tulevad esile viinamarjasordile omased ürdised nüansid koos törtsu tubaka, naha ja pipraga. Soovitame proovida vürtsikamate liharoogade kõrvale.

6-pakk on septembris müügil soodushinnaga 49 eur.

  • 2 pudelit Boeckel Midelberg Riesling, Prantsusmaa
  • 2 pudelit Anna Spinato Manzoni Bianco, Itaalia
  • 2 pudelit Anna Spinato Cabernet Franc, Itaalia

Veinisõbra Tallinna kauplus, Kalasadama 2 Tallinn, 10415
Telefon +372 53 023 009, e-post: info@veinisober.ee
Oleme avatud: E-R kell 10-19, L kell 10-15
www.veinisober.ee