Tori Siidritalu võitis mainekal siidrikonkursil siidri sünnimaal Asturias, konkureerides maailma suurimate siidrimaadega.

 

Asturia, on piirkond Hispaania põhjaosas, mida teatakse eelkõige siidrivalmistamise sünnimaana. Arvatakse et siidrivalmistamise tavad ja oskused on pärit sealtkandist juba enne Kristust.

Eestisse on jõudnud naturaalse siidrivalmistamise traditsioon alles viimase viie- kuue aasta jooksul.

Tori Siidritalu, kes on väike pere- ettevõte Pärnumaalt, osales 26-29. septembril siidrifestivalil “IX Salón internacional de les Sidres de Gala” mille raames toimus ka siidritootjate konkurss, kus osalejaid oli üle maailma. Täpsemalt 85 toodet kokku 12 erinevast riigist.

Hindamine toimus pimedegustatsiooni käigus ja rahvusvaheline žürii koosnes tootjate esindajatest, mis annab olulist kaalu konkursi tõsiseltvõetavusele.

Tooted olid jaotatud vastavalt siidri stiilile erikategooriatesse.

Tori Siidritalu šampanjameetodil valminud poolkuiv siider saavutas omas klassis Kuldmedali.

 

Karmo Haas: “Oleme väga meeldivalt üllatunud, et tihedas rahvusvahelises konkurentsis meie toode nii kõrged punktid sai. Nüüd võib julgelt öelda, et Eesti õuntest kääritatud siider on maailmatasemel ja on konkurentsivõimeline ka suurte siidrimaadega. Mul on ka siiralt hea meel selle üle, et lätlastel läks konkursil väga hästi. Sest maailmamastaabis oleme Lätiga nagu kaks kõrvuti küla ja usun, et meil oleks tulevikus mõistlik ennast ühiselt presenteerida ja turundada Baltimaade siidritootjatena.”

 

Eestist osales konkursil sel aastal Tori Siidritalu, Lätist ja Soomest osales samuti kummastki üks tootja.

Auhinnatud said veel Tori Siidritalu toodetest Jääsiider pronksmedaliga ja Rose´ hõbemadaliga.

Link uudisloole.

https://www.lasidra.as/es/7-sidras-asturianas-obtienen-el-primer-lugar-de-su-categoria-en-el-certamen-del-xix-sisga/

 

Korraldaja koduleht: http://www.sisga.org/index.php/en/home/