1. aasta Joogifestivali parimad tooted ühes kommentaaridega.

 

Siidreid hindasid: Aleksei Pogrebnoi, Getter Older, Martin Hanson, Arne Pajula, Marko Mägi, Mari-Liis Tohver, Merliina Valdmann, Siim Hinsberg, Ketri Leis. Paneeli juhtis sommeljee Aivar Vipper.

  • Parim siider – Jaanihanso Doux Cider.

Hõbemärgi teenisid Jaanihanso Rosé Vintage 2017 Cider ja Sec Organic Vintage 2016 Cider, Hopsteri ja Tori Siidritalu Nuki ning Siidrikoja Folgisiider.

 

Aivar Vipper kommenteeris hinnatud jooke järgnevalt: “Siidrite grupp oli omanäoline ja mitmekesine. Silma paistis Jaanihanso oma väga viimistletud stiili poolest, nende toote olid väga heas tasakaalus ning tõid positiivselt välja Eesti tooraine kvaliteedi ning mitmekülgsuse. Sellest tulenevalt hindasid ka kohtunikud neid tooteid väga kõrgelt. Isiklikult sümpatiseeris Veinimäe Pet-Nat humalane Hubert, mis eristust konkurentidest uue lähenemise ning maise iseloomu poolest. Kokkuvõtteks võib öelda, et siidrite konkurents on meil tihe ning jooke leidub erinevates stiilides ja erinevatele maitsetele, rõõm on tõdeda, et tootjad katsetavad järjest rohkem ning valmivad kvaliteetsed ning viimse detailini viimistletud joogid.”