Napsude kategooriat hindasid: Marge Mänd, Kristo Tomingas, Heinar Õispuu, Laur Ihermann, Aron Rahu, Arne Pajula, Mari Koppel, Kristel Türk, Ritta Roosaar, Martin Hanson. Paneeli juhtis sommeljee

Kristjan Markii.

  • Parim viin – Surakas „Haljas“ Rüübe

Hõbemärgi teenis Saaremaa Mild Vodka.

  • Parim maitseviin ja naps – Pühaste Distillates

Hõbemärgi teenisid Liviko Distillery Vana Tallinn Vodka ja Suti Mädarõikaviin.

  • Parim puuvilja-marja destillaat – Mamm&Frukt Nr 1 Destillaat Ingveriga.

Hõbemärgi teenisid Atla Mõisahärra Jahinaps ja Jaanihanso Pear Eau de Vie Perry Spirit

 

  • Parim Dry & London Dry Gin – TOHI Nordic Dry Gin Cloudberry Mist

Hõbemärgi teenis Junimperium Distillery Blended Dry Gin.

  • Parim muu stiili džinn – Junimperium Distillery Navy Strength Gin

Hõbemärgi teenisid Moe Distillery Mohn Poppy Gin ja Liviko Crafter’s Aromatic Flower Gin.

  • Parim liköör – Liviko Vana Tallinn 40.

Hõbemärgi teenisid Tauraite Country Spirits „Sõstar & Suits”, Ideafarmi Kuninguste Haldjanaps, Junimperium Distillery Sloe Gin ja Allikukivi Veinimõisa Mustasõstraliköör Margaret.

 

Kristjan Markii kommenteeris hinnatud jooke järgnevalt: “Napsumeistrid pakuvad väga põnevaid tooteid, nii et kui peaksin üksi võitjat otsustama, jääksin küllap jänni. Tegelikult tahaks aga seda, et võistlejaid oleks veelgi rohkem. See annaks võimaluse teha täpsemaid alamkategooriaid ja nii oleks võimalik kõrvutada võimalikult sarnaste meetoditega tehtud napse. Pealegi, me teame, et põnevaid napsumeistreid on Eestis veel, tulge kapist välja!

Hindamisel on traditsiooniliselt üks kõige keerukamaid ülesandeid viina degusteerimine, sest need lõhnad ja maitsed ei peagi esile tükkima. Viinade tase oli sedapuhku üsna ühtlane ja tugev. Eristuvaim oli Travel Safe. Toode, mis on ühtaegu naps ja desinfitseerimisvahend. Sellel on kahtlemata hea ekspordipotentsiaal.

Maitseviinadest meeldis mulle isiklikult kõige enam Suti Mädarõikaviin. Mädarõigas oli jooki integreeritud mahlakalt. Algus oli pehme ja ümar, vürtsikus tuli hiljem õhetava ja soojendava efektiga. Veel jäid silma Põdrakanepi ja Ingveri-Mündi Rüübe. Marjanapside puhul oli üheks läbivaks tooraineks õun. Valikuvõimalusi jagus igale maitsele. Likööride puhul võitis klassikaline Vana Tallinn, ent suurepärased joogid olid ka Tauraite Country Spiritsi „Sõstar & Suits” ja Allikukivi Veinimõisa Mustasõstraliköör Margaret. Konkurents oli suur pigem marjalikööride puhul, märksõnadena võib välja tuua mustsõstra ja rabarberi.

Üks laiemaid kategooriaid oli džinn, mille jaotasime kaheks: Dry ja London Dry ühes kategoorias ning teises muud džinnid. Kuna olen ise suur džinnisõber, olin enamikuga juba tuttav ja teadsin ka nende kasutusvaldkondi. Toon esile Craftersi ja Junimperiumi Navy Strengthi, aga tegelikult leiaksin kasutust igale džinnile, mis valikus oli. See peegeldabki meie joogimeistrite praegust taset üldisemas plaanis: joogid on üldiselt kas head või väga head.”