WineFortune tõi turule fondi, mis investeerib väärisveinidesse

 

Eestis alustas tegevust esimene fond, mis investeerib ainult väärisveinidesse. Tegemist on ainulaadse investeerimisinstrumendiga alternatiivse varaklassi ehk väärisveinide maailmas.

 

Fondi investeerida saab nii era- kui juriidiline isik kui registreerida ennast WineFortune.com platvormi kasutajaks. Osaku algväärtus on 1 euro ning osakute pakkumine kestab 3. oktoobrist kuni 24. oktoobrini. Tegemist on usaldusfondiga, mille maksimaalne tõstetav kapital käesoleval aastal on 2,5 miljonit eurot.

 

Väärisveinidega kauplemine käib rahvusvahelisel platvormil Liv-ex (London Wine Exchange). Fondi NAV-i väärtus uueneb iganädalaselt vastavalt maailmaturu keskmisele hinnale Liv-ex platvormilt. Kõiki väärisveine hoiustatakse Londoni väärisveinide hoidlas Octavian, mis on ühtlasi ka Euroopa suurim väärisveine hoiustav ettevõte, mis kannab täna hoolt üle 3 miljoni veinipudeli eest. Fondi tagatiseks olevad veinid on Octaviani poolt kindlustatud Liv-ex’i turuhinna väärtuses.

 

WineFortune tegevjuht ja kaasasutaja Risto Kaljurand: “Mul on hea meel, et fondi ekspertide tiimiga on liitunud nii Raimonds Tomsons Lätist, kes saavutas mõned aastad tagasi ka Euroopa parima sommeljee tiitli ning lisaks Samuil Angelov Soomest, kes peab Helsingis Michelin guide restorani ning on rahvusvahelise sommeljeede assotsiatsiooni juhatuse liige. Loomulikult on tiimis ka Eesti kõige tuntum nimi ehk omanimelise veinitoa omanik Rein Kasela. Lisaks tehnilisele analüüsile veinipiirkondade, aastakäikude, veinikriitikute ja turunõudluse osas on just nemad ekspertideks, et jagada fundamentaalset ekspertiisi turu trendide kohta ja avastada uusi tegijaid turul.”

 

Fond lubab hakata alates 3. aastast maksma dividende ning edukustasu tingimuseks on vähemalt 10% kasvu aastas.

 

Siin on paneelürituse link, mis toimub täna kell 16 Facebook live vahendusel: https://www.facebook.com/events/604939704665115

 

Fondi kohta leiab rohkem infot meie kodulehelt: https://winefortune.com/fund