Trophée Graham´s 2020 Eesti Parim Sommeljee on Karoline Reinhold restoranist 180 Degrees

Pressiteade

 

 

Täna, 9. septembri õhtul toimus Fotografiska Tallinnas võistlus Trophée Graham´s 2020 Eesti Parim Sommeljee. Eesti Parima Sommeljee 2020 tiitli võitis Karoline Reinhold, kes töötab restoranis 180 Degrees. Eesti sommeljeede iga-aastane tähtsündmus toimus juba 19. korda ja seekordset võitu ihkasid seitse Eesti sommeljeed ja kolm külalisvõistlejat, seekord Lätist, Leedust ja Soomest.

Finaalis võistlesid veel Martynas Pravilonis Leedust Grand Hotel Kempinski Vilniusest ja vabakutselised sommeljeed Verner Lepp ning Marko Mägi. Teiseks võistles ennast Verner Lepp ja tubli kolmanda koha vääriliseks osutus Marko Mägi. Eesti  kolm parimat saavad võimaluse sõita veinireisile Portugali.

 

Võistluste esimeses voorus, mis toimus hommikul, kirjeldasid osavõtjad pimedegustatsioonil kaht veini ja vastasid testis üle 45-le küsimusele. Lisaks tuli kõigil lahendada ülesanne, milles oli vaja suuliselt kirjeldada kokteili Singapur Sling ja rääkida selle ajaloost. Seejärel tuli serveerida kolme minuti jooksul valget veini kahele ja sinna juurde soovitada toit koorikloomast. Ülesande lahendamise käigus selgus, et üks kohtunikest on kooriklooma suhtes allergiline ning seetõttu tuli võistlejal kiiresti pakkuda talle uus sobiv toit.

 

Finaalis tuli neljal võistlejal kõigepealt läbida pildivoor, kus erinevatelt slaididelt tuli ära tunda mitmeid tuntud persoone ja veinimaju ning –kohti üle maailma. Seejärel pidid nad lahendama erinevaid ülesandeid, mis sisaldasid ühe veini pimedegustatsiooni ja tehnilist kirjeldust, viie kangestatud veini pimedegustatsiooni ja viie kange alkoholi ära tundmist.

 

Kuna tänavuse võistluse toetajaks oli portveinimaja Graham´s, siis pöörati seekord võistluse sisus rohkem tähelepanu põnevatele portveini ja Douro piirkonda puudutavatele teemadele. Portugali kohta käiva küsimuse esitas Symingtoni veinimaja ekspordi mänedžer hr Gustavo Devesas videosilla kaudu otse Portugalist.

 

Finaali teises osas tuli serveerida ühele kohtunike lauale šampanja neljale ja teisele lauale vermut kahele aperitiiviks. Seejärel soovis neljane kohtunike laud aastakäigu portveini kolmele ning üks kohtunik soovis jooki pastel de nata juurde. Viimane ülesanne nõudis võistlejalt kuumaks aetud spetsiaalsete tangide kasutamist, et eemaldada vana portveini kork koos kaelaga. Kaheses kohtunike lauas tuli seejärel serveerida ühele veegan veini ja teisele Chiavennesca viinamarjast veini. Kõik eelnev käis muidugi aja peale.

 

Ülejäänud tublid võistlejad, kes finaali ei pääsenud, kuid siiski oma teadmised proovile panid olid Mikk Parre restoranist Moon, Rain Veskimäe restoranist Mantel ja Korsten, Aleksei Pogrebnoi Fotografiska Tallinnast, Eliise-Hanna Hermann restoranist Leib, Nikita Zaicenkovs Lätist ning Taneli Lehtonen Soomest.

 

Rahvusvahelises žürii töös osalesid MV Group Distribution Estonia veiniekspert ja sommeljee

Marko Hark, Soome Sommeljeede Assotsiatsiooni president Heidi Mäkinen, Leedu sommeljeede president Arminas Darasevičius ja Läti esindajana sommeljee Ronalds Pētersons. Eestit esindasid žüriis neljakordne Eesti meister Ketri Leis, kes töötab sommeljeena restoranis Tsunft, Vins de France’i esindaja sommeljee Igor Sööt, Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni president ja mitmekordne Eesti meister Kristjan Markii, Margit Kikas Eesti Baarmenite Assotsiatsioonist ning ESA juhatuse liige Aivar Vipper.

 

Trophée Graham´s 2020 Eesti Parim Sommeljee tänavuse võistluse toetajad olid MV Group Distribution ja Graham´s portveinimaja, mis tähistab sel aastal oma 200. sünnipäeva. Graham´s portveinimaja on ka kuldsponsoriks Rahvusvahelisele Sommeljeede Assotsiatsioonile (A.S.I.) ja väärtustab seeläbi vägagi sommeljee elukutse kõrgetasemelist arengut.

 

MV Group Distribution Estonia on 2008. aastast tegutsev alkohoolsete jookide hulgifirma olles Baltikumi liider selles valdkonnas. Ettevõte paistab silma tugeva ja asjatundliku joogiekspertide tiimi poolest.

 

Võistlusele panid õla alla veel San Pellegrino vesi Svensky Kaubandusest ja Fotografiska Tallinn. Suur tänu neile kõigile toetuse eest!

 

Võistlust korraldab Eesti Sommeljeede Assotsiatsioon, millel täitub sel sügisel juba kahekümnes tegevusaasta.

 

 

Täpsem info:

Kristjan Markii, president@sommeljee.ee; 5818 2682