Konkurss Aasta vein 2021

Pressiteade 12.03.2021

 

Esimest korda kutsus MTÜ Eesti Sommeljeede Assotsiatsioon sel aastal kõiki viinamarjaveinide maaletoojaid ja -tootjaid osalema esimesel Aasta Veini konkursil. Selle konkursi eesmärgiks on tunnustada aasta parimaid veine kuld-, hõbe- ja pronksmärgiga, mis antakse välja igal kalendriaastal. Tunnustus annab veinisõpradele ja ka sommeljeedele võimaluse saada kiiret infot Eesti turul olevate väljapaistvate veinide kohta.

 

Konkursile saabus 408 veini 35-lt erinevalt ettevõttelt. Veinid jagati gruppidesse stiilide, värvuste, piirkonna või viinamarjasordi või nende segude järgi.

 

Veine hindas professionaalne žürii, mis koosnes Eesti sommeljeedest, joogispetsialistidest ja ajakirjanikest. Kõiki veine hinnati rangelt pimedegustatsioonil, kusjuures hindajatele oli teada vaid veini päritolumaa, viinamarjasort või sordid ja hind. Kõik veinid serveeriti korrektsel temperatuuril otse pudelist (ei dekanteeritud). Igat kategooriat hindas vähemalt viieliikmeline žürii, mida juhtis kogenud grupijuht, kes kogus kokku punktid, jälgis nende ühtlast taset ja vajadusel tõstatas diskussiooni hindajate vahel tulemuste täpsustamisek või ühtlustamiseks.

Veine hinnati 100 punkti süsteemis:

  • Kuld                           90 +  punkti, rahvusvahelises mõõtmes tipptasemel vein
  • Hõbe                         83 + punkti, omas klassis silmapaistvalt väga hea vein
  • Pronks                      77,5 + punkti, omas klassis hea vein

 

Sel aastal anti välja 28 kuld-, 84 hõbe- ja 120 pronksmedalit.

Kristjan Markii, ESA president: „Tore on see, et juba esimesel aastal laekus päris arvestatav kogus erinevas hinnaklassis ja stiilis veine, mis tegi hindamise väga põnevaks. Leidsime huvitavaid ja omanäolisi veine rohkemgi, kui loota ja arvata oskasime. Loodetavasti on järgmisel aastal osalejate hulk veelgi suurem, sest häid veine on Eesti turul rohkelt.“

Konkursi tulemustega saate tutvuda siin: AASTA VEIN 2021

 

Rohkem infot:

Kristjan Markii, president@sommeljee.ee, tel 5818 2682

Aivar Vipper, aivar@sommeljee.ee, tel 5660 3020