PRESSITEADE

 

04.06.2021

Haage mineraalvesi hinnati maailma maitsvamate hulka

 

Haage looduslik mineraalvesi, mis pärineb Tartumaal asuvast puurkaevust, tunnistati kõrgetasemelise Brussels International Taste Institute toiduainete kvaliteedi- ja maitsetestis äärmiselt hea maitsega mineraalveeks. Žüriisse kuulus 200 liiget, nende hulgas Michelin tärne omavaid tippkokkasid ja sommeljeesid kokku 20-st riigist.

 

Haage Vesi ekspordijuhi Xenia Joosti sõnul on tegu tunnustusega Eesti loodusele ning selle puhtusele ja maitsetele. „Oleme siinsete ehedate ja naturaalsete maitsetega ise liigagi ära harjunud ning võtame neid teinekord ka iseenesest mõistetavana. Haage loodusliku mineraalvee kõrge tulemus pimetestis näitab, et saame nende üle tõeliselt uhked olla,“ märkis Joost.

 

Brussels International Taste Institute`tunnustuse saamiseks läbivad tooted pimetesti, mille käigus ei ole ette teada nende kaubamärki, toote nimetust ega päritolu. Testijatele tehakse teatavaks vaid antud tootekategooria lühike kirjeldus. Igat toodet hinnatakse selle maitseomaduste ja kvaliteedi järgi, põhinedes sensorianalüüsile (AFNOR XP V09A standard). Selle käigus hinnatakse toote esmamuljet, välimust, aroomi, maitset ning toitude puhul tekstuuri ja jookide puhul järelmaitset. Iga žüriiliige hindab toodet individuaalselt, vaikuses ja teiste žüriiliikmetega puudub seejuures igasugune suhtlus.

 

Tegu ei ole võistlusega, igat toodet hinnatakse toote enda maitsekomponentide ja kvaliteedi järgi. Hindamise puhul peetakse oluliseks tarbijate ootuseid konkreetse toote kategoorias. Žüriiliikmetelt ei küsita, kas neile endale toode meeldib või mitte, vaid keskendutakse ühtsete, varem kinnitatud kriteeriumite jälgimisele.

 

Pimetestis 84,3 protsendise tulemuse saavutanud Haage Vesi saab hakata kasutama tunnustuse kvaliteedimärki antud toote ekspordile suunatud toodetel ja infomaterjalides (https://www.taste-institute.com/en/awarded-products/product-details/9022483). 2021. aastal andis instituut üle kvaliteedi- ja maitsetunnistused kokku 25 erinevas toiduainete kategoorias.

 

Haage looduslik mineraalvesi tuleb Haage külas, Tartu maakonnas asuvast puurkaevust 210 meetri sügavuselt. Haage Joogid OÜ on kohalikul kapitalil põhinev ettevõte, mis loodi 2012. aastal ning kuulub Silikaat Grupi koosseisu.

 

 

Lisainfo:

Xenia Joost
Ekspordijuht
Haage Joogid OÜ
Tel: +372 53002809
E-mail: xenia.joost@haage.ee