Pressiteade

  1. november 2023

 

Baltic-Nordic Beer Champion 2023

 

 

Laupäeval, 18. novembril 2023 toimus Kultuurikatlas Baltic-Nordic Beer Champion 2023, mille võitjaks kuulutati eestlane Martin Vahtra, kes on peapruulmeister Põhjala pruulikojas. Võistluste pingelises finaalis olid veel lätlased Edgars Magons (Läti) ja Uldis Līcis (Läti), kes saavutasid vastavalt teise ja kolmanda koha.
Võistluste võita Martin Vahtra auhinnaks on reis kahele Belgiasse võistluste peasonsori Rodenbach’i pruulikotta.

 

Baltic-Nordic Beer Champion tõi meeleolukaks võistluseks kokku õllespetsialistid Balti- ja Põhjamaadest. Baltic-Nordic Beer Champion on välja kasvanud Eesti Parima Õllesommeljee võistlustest, mida Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni (ESA) eestvedamisel on korraldatud nüüd juba üheksa aastat, millest viimased kolm aastat on võitlus olnud rahvusvaheline, kuhu on oodatud kõik õllespetsialistid Balti- ja Põhjamaadest.

 

Baltic-Nordic Beer Champion võistlejaid hindas rahvusvaheline žürii ning kolm finalisti panid oma oskused proovile Kultuurikatla Stalker saali laval publiku ees. Võistlustel osalejad pidid tundma õlle ajalugu, erinevaid valmistamise meetodeid, tootjaid ning muidugi ka serveerimise erinevaid nüansse ja toiduga sobitamist. Lisaks eelnevale pidid nad maitse järgi tundma erinevaid maailma õlleseid ning tuvastama nende tüübi. Eraldi degusteerimine oli õlles võimalike vigade tuvastamiseks ning mitmeid muidki ülesandeid.

Võistluste peasponsor on Momentin Baltics. Momentin Group on Rodenbach pruulikoja ametlik esindaja Eestis. Lisaks toetasid võisltust ja Eesti õllekultuuri edendamist A. Le Coq, Pühaste ja Põhjala pruulikojad ning Nordic Catering.Võistlusi korraldab Eesti Sommeljeede Assotsiatsioon MTÜ.

 

Rohkem infot:

Kristjan Markii, Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni president

58 182 682

president@sommeljee.e