Seekordsel Eesti Joogifestivalil, mis toimus 11. novembril Kultuurikatlas, hinnati esmakordselt ka degusteerimiseks toodud jooke. Hindajateks olid õllesommeljeed), baarmenid, ajakirjanikud ja sommeljeed

  1. aasta Joogifestivali parimad tooted on järgnevad:

 

  • Parim alkoholivaba jook – Re-Crafter´s Junibeer, Liviko.

Märkimist väärisid veel Pöide Humalavesi, Mixturi Toonik, Peninuki NUKI Quince Soda ja Magustamata Vurts Tori Siidritalult.

  • Parim siider –  Jaanihanso HQ Brut, Jaanihanso.

Märkimist väärisid veel Tori Siidritalu Poolkuiv ja Rosé siidrid ja Peninuki Estons.

  • Parim õlu – Frida, Hopster.

Märkimist väärisid veel Muddise Gooseberry Weisse, Uba ja Humala alkoholivaba Null, Pernau Lager ja Kohatu Siidisaba.

  • Parim puuvilja-marjavein – Ukulele kuslapuuvein, Murimäe Veinikelder.

Märkimist väärisid veel Valgejõe Meistri Veini Poolmagus Kirsivein, Pihlakavein ja Must, Mumm & Frukti Bubbles ja Vaarikas, Habaja Viinavabriku Kihisev Rabarber, Hof Podise Vaarika vahuvein ja Siidrikoja vahuvein Rosanna.

  • Parim džinn – Cloudberry Mist Nordic Dry Gin, Tohi Distillery.

Märkimist väärisid veel Liviko Crafter’s London Dry ja Crafter’s Aromatic Flower Gin’id, Juniperiumi London Dry ja Rhubab Gin’id, Distilliriumi Metsis Hemp ja Metsis Attitude Gin’id.

  • Parim muu alkohoolne jook – Kuusevõrseviin, Põhjaka Viinaköök.

Märkimist väärisid veel Säde Mustsõstranaps ja Metspihlakanaps, Peninuki Upsakas ja Põhjaka Astelpajunaps.

 

Selline hindamine viidi läbi esmakordselt ning seekord katse korras. Järgmise aasta festivalil hakkab hindamine olema juba ametlik ning tulemused avalikustatakse pidulikult Joogifestivali alguses. Siis saavad parimad tooted endale diplomid ja ka õiguse kasutada vastavat kleebist.

Eesti Joogifestival, mida korraldab Eesti Sommeljeede Assotsiatsioon, toimus juba kolmandat korda. Festivali eesmärgiks on Eestis toodetud jookide tutvustamine peamiselt HoReCa sektori töötajatele, aga ka laiemale huviliste ringile. Festivalil on esindatud nii alkoholivabad- kui ka alkohoolsed joogid. Tegu on kindlasti iga sügisese suurima B2B formaadis Festivaliga, kus tulevad kokku restoranide omanikud, sommeljeed, baarmenid, peakokad ja teenindajad.

 

Rohkem infot:

Kristjan Markii

Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni president

58 182 682

president@sommeljee.ee