Aasia ja Okeaania parima sommeljee 2018 tiitlile võistlevad pingelises finaalis Reeze Choi Hiinast, Wataru Iwata Jaapanist ja Justin Ho Li Vern Malaisiast.

Finaali saad vaadata otse siit: https://www.youtube.com/watch?v=chln3XvXFm0&feature=player_embedded

Nendele, kes ekraani ees pikemalt olla ei saa, räägime lühidalt ka, milline finaal välja näeb.

Esimeseks ülesandeks võistlejale on serveerida kolmele külalisele erinevad joogid: daamile Sparkling Icewine, härrale Duvel õlu ja teisele härrale Gibson kokteil. Teiseks katsumiseks on klassikaline nelja joogi lühike pimedegustatsioon ja identifitseerimine kahe minuti jooksul. Jätkuülesandena palutakse finalistil nelja etteantud roa juurde Aasia-Okeaania maade köökidest sobitada eelmise ülesande neli jooki, seda kõike nelja minuti jooksul.

Järgmine ülesanne on magnum punaveini dekanteerimine ja serveerimine kuuele külalisele kuue minuti jooksul. Üllatusena palub võõrustaja teisele külalisele serveerimisel pakkuda sama veini ka kolmele külalisele kõrvallauas.

Sommeljee peab olema ka osav müügimees, tundma erinevate piirkondade, aastakäikude ja ikoontootjate väärtust. Finaalis kontrollitakse seda ülesandega nõustada klienti, kellele pakutakse kuue kasti kaupa osta veine. Mida võtta, mida jätta?

Väärt veinid kõrvaloleval pildil.

 

 

 

Lõpuspurdiks peab võistleja kolme minuti jooksul kirjeldama pimedalt 1 jooki ning seejärel kohe kahe ja poole minuti jooksul identifitseerima 5 kanget alkoholi.