AS Liviko

Pressiteade

14.11.18

 

Liviko avab tootmise külastajatele

 

AS Liviko alustab 120. sünnipäeva puhul tootmises ringkäikude korraldamist eelregistreerunud külastajatele. Liviko Distillery tehasetuuridega pakub kodumaine alkoholitootja esmakordselt võimalust tutvuda oma tootmise, ajalooliste hoonete ja vastvalminud interaktiivse muuseumiga.

 

„Liviko külastamise vastu on aastate jooksul tundnud huvi nii eestimaalased kui ka välisturistid ning nüüd pakume tehasetuuriga huvilistele esmakordselt võimalust külastada töötavat tehast ja äsja avatud interaktiivset muuseumi. Liviko kõik tooted valmivad meie ajaloolistes hoonetes Tallinna kesklinnas. Ringkäigul tutvustatakse, kuidas tänapäevases tööstusettevõttes kombineeritakse moodsat tehnoloogiat ja põlvest põlve, meistrilt meistrile edasi antud teadmisi ja kogemusi. Külalised näevad, kuidas tootmine tõmmiste valmistamisest kuni jookide pudelisse villimiseni päriselt käib,“ ütles AS Liviko juhataja Janek Kalvi.

 

Liviko tehasetuur koosneb kolmest osast: ringkäik tootmises, äsjavalminud interaktiivse muuseumi külastus ning võimalus osaleda Eesti moodsaimas baarmenite koolitusklassis LAB (Liviko Academy of Beverages) degusteerimisel või joogikoolitusel, mida viivad läbi kogenud Liviko sommeljeed ja baarmenid.

 

Interaktiivses muuseumis on spetsiaalselt Liviko jaoks väljatöötatud erilahendused, mis avavad Vana Tallinnat, Crafters’it ja Viru Valget juba tuntud ja veel seni teadmata külgedest. Interaktiivse muuseumi kontseptsiooni mõtlesid välja Liviko töötajad, teostasid KOKO arhitektid.

 

Täpsem info liviko.ee/distillery

 

Külastust viivad giidid läbi eesti, vene, soome või inglise keeles. Liviko tutvustus on mõeldud vaid täiskasvanutele, alla 18-aastaseid tehasetuurile ei lubata.

 

AS Liviko on 1898. aastal asutatud kvaliteetalkoholi tootja, eksportija ja maaletooja. AS Liviko tootmine ja peakontor asuvad Tallinnas, harukontorid Riias ja Vilniuses. AS Liviko kuulub Baltimaade kolme suurema alkoholifirma hulka, pöörates tootmise kõrval sama suurt tähelepanu ka alkohoolsete jookide ekspordile ja impordile. Liviko ekspordib oma toodangut enam kui 40 riiki üle maailma.

 

Tervitades,

Eve Nõmm

Liviko AS

turundusdirektor