Eesti Veinimess toimub üle aasta. Esimene ESA veinimess toimus 2006. aastal.

Veinimess toob ühte kohta kokku restoranide-baaride esindajaid, edasimüüjaid ning veinisõpru erinevatest huvigruppidest ning annab seega võimaluse tutvustada oma tooteid ja brände, suurendada turuosa, leida ärikontakte ja uusi kliente. Veinimess on suurim Eestis korraldatavatest avalikest veiniüritustest, kus kõigil külastajatel on hea võimalus tutvuda kohalikul turul pakutavate jookide valikuga ja neid ka degusteerida.

Messi põhiala eksponentideks saavad olema veinide või muude alkohoolsete- või mittealkohoolsete jookide ning gurmeekaupade maaletoojad, edasimüüjad ja teised pakkujad. Samuti toimuvad messi raames seminarid ja/või koolitused.

 

Viimane Veinimess toimus 7.-8. veebruaril 2019 Kultuurikatlas. Esindatud oli pea 70 veinide või muude alkohoolsete- või mittealkohoolsete jookide ning gurmeekaupade tootjat, maaletoojat ja edasimüüjat. Sommeljeede 8. Veinimessil avati kindlalt üle tuhande veini.

Messil osalesid mitmed väga tuntud veinimõisade esindajad üle maailma, kes oma veine isiklikult tutvustasid. Kohal oli Wines of Portugal esindaja Sofia Salvador. Itaaliast oli oma veine tutvustamas Alberto Zenato (Zenato veinimaja), Nicolo Buscaglia (Sitsiilia veinimaja Mandrarossa), Lorenzo Zonin (Toskaana veinimaja Podere San Cristoforo), Erika Abate (Enrico Serafino veinimaja) ja kangema poole pealt Nonino Distilleries. Hispaaniast oli meistriklassi tegemas Anna Booth (Raventos I Blanc & Can Sumoi veinimaja) ning Joan Cusiné Carol (Parés Baltà veinimaja). Eraldi meistriklassid olid ka cavade’le, Ida-Euroopa ja Uue-Maailma põnevatele veinidele ning Tomintoul viskile. Tutvuda saab Armagnac Damlat’i toodetega ja Maison Champy veinidega Prantsusmaalt. Oma šampanjamajasid tutvustasid Sophie Cossy (Champagne Cossy), Jean-Benoit Hery (Champagne Moutard), Claire Berticat (Champagne Carbon). Austria veinimaja Allram’i veine tutvustas Lorenz Haas Allram isiklikult. Saksamaa vanima veinimaja Kloster Eberbach’i veine tuli tutvustama Gintatutas Jasinskas.

2019 messil toimunud meistriklassid ja avatud väärt pudelid:

Neljapäevased meistriklassid

Reedesed meistriklassid

KELLAAJALISELT AVATAVATE PUDELITE AJAKAVA