Eesti Sommeljeede Assotsiatsioon kutsub kõiki Eesti kodakondusega  sommeljeesi ja veinihuvilisi osalema Eesti Parim Sommeljee Trophée Tribaut-Schloesser 2019 võistlustel 5.juunil 2019. Võistluste reglemendi ja võistleja avalduse leiate manusest. Võistlustele on tulemas külalisvõistlejad meie heade sõprade juurest.

Võistleja avaldusi koos digitaalse fotoga ootame: info@sommeljee.ee, kuni 31.mai 2019.

Eesti Parim Sommeljee Võistleja avaldus 2019

Eesti Sommeljeede Assotsiatsioon- võistluste reglement

Võistluste peaauhind on kolmele parimale sommeljeele on õppereis Prantsusmaale, Champagne maakonda ja loomulikult Tribaut-Schloesser külastust. Lisaks muud auhinnad ja üllatused.
Võistluste võitjal on au esindada Eestit  A.S.I. Contest of the Best Sommelier of the Europe & Africa 2020 võistlustel Küprosel.

Võistlus toimub 5.juunil Tallinnas. Eelvoorud toimuvad ESA õppeklassis.

Võistluste avalik finaal toimub restoranis Estonia. 
Võimalus on osaleda pealtvaajatana tasuta või koos finaalile järgneva piduliku viiekäigulise õhtusöögiga, loomulikult koos Tribaut-Shloesser nekatritega.
Publiku ja õhtusöögiga alad on eraldi, kuid võistlust saab jälgida ja kaasa elada terves saalis.
Õhtusöögiga osalemine maksab ESA liikmele ja ESA toetaja esindajale 35 € ning kuni neljapäevani on registreerumine avatud ainult Teile (st ainult ESA liikmed ja ESA toetaja esindajad)
Võistlejatele ja kutsutud külalistele on õhtusöök tasuta.
Neljapäeva keskpäevast on vabadele kohtadele õhtusöögil võimalik registreeruda kõigil huvilistel hinnaga 55€
NB!See kehtib ka ESA liikme või toetaja esindaja kaaslasele, kes ei ole ESA liige või toetaja esindaja.
Õhtusöögile palume registreeruda siin: https://forms.gle/PJHChMnbH9Ay6d1x6
Publikuks saavad tulla kõik soovijad, kuid registreerumine palume siiski teha, et teaksime arvestada võimalike huviliste arvuga.
Publikuks palume registreeruda siin: https://forms.gle/4gKRF9cyh9CzqJZM9

Eesti Parim Sommeljee võistlust korraldatakse alates 2001. aastast.

2001.a. Toidumessil – võitjaks Margus Linkgreim, 2002.a Toidumessil Trpohée Ruinart Estonia – parim oli Urvo Ugandi, 2003.a. restoranis Gloria –Trophée Moét Chandon Estonia – võitja Urvo Ugandi. 2005.a. Trophée Ruinart 2005 – parim oli ja oma tiitlit kaitses Urvo Ugandi. 2006.a. Veinipeo raames taas korraldatud võistlus ning Eesti Parim Sommeljee 2006 tiitlit kaitses taas Urvo Ugandi. 2007.a. korraldasime Sommeljeede Veinimessil 2007 Tallink Spa&Conference Hotellis Eesti Parima Sommeljee 2007 valimise, kelleks seekord osutus Kristjan Markii restoranist Balthasar. Kristjan Markii kaitses tiitlit ka kahel järgneval aastal: 2008 Trophée Laroche, 2009 Trophée Masi. 2010 Trophée Codorniu võitja oli Kristjan Peäske. Sommeljeede IV Veinimessi ajal peetud Eesti Parima Sommeljee Trophée MUMM 2011 võitis taas Kristjan Peäske. 2013. aastal Acqua Panna ja S.Pellegrino võistlused võitis tiitli taas Kristjan Markii. 2014. Tropheé Mastroberardino võitis Karel Veski Livikost. 2015. aasta Eesti Parima Sommeljee valimistel, mille võitja sai ka võimaluse esindada Eestit maailmameistrivõistlustel Argentiinaks, kuulutati parimaks Kristjan Markii. 2016. Trophée Masi ja 2017 Banfi võistlusel oli võidukas Ketri Leis restoranist Leib. Võistluste peaauhind kolmele parimale sommeljeele on kolmepäevane õppereis Masi Agricola mõisatesse Põhja-Itaalias.