Kalev Kesküla preemia

 

Kalev Kesküla oli üks esimestest, kes hakkas veinidest kirjutama. Tema mahukad veinraamatud olid esimesed eestikeelsed õpiku-moodi üllitised, kust huviline sai veinide ja -maade kohta süsteemseid teadmisi ammutada. Kalevi loengud Austria ja Saksamaa kohta jäävad tolleaegsed ESE õppurid kauaks meenutama.

  1. oktoobril 2011 aastal andis Eesti Sommeljeede Assotsiatsioon välja esimene Kalev Kesküla nimelise preemia aasta jooksul ilmunud parima veiniteemalise kirjutise eest. Preemia võitis Arne Pajula oma artikliga „Seda Barbie ostaks”, mis ilmus tookord ajakirjas Oma Maitse. Tänaseks on preemiat välja antud juba kuuel korral, ees ootab seitsmes. Mõned aastad tagasi otsustati, et igal aastal pole mõtet preemiat välja anda ja nii juhtub see nüüd üle aasta.

Sel sügisel saame jälle (üle)lugeda põnevaid kirjutisi, mis puudutavad veine, toidu ja joogi sobitamist ning ka persoonilugusid inimestest, kes kõige eelnevaga tihedalt seotud. Selleks, et leida viimase paari aasta parimad kirjutised, on moodustud hindamiskomisjon, kuhu kuuluvad Liina Kesküla, Heidi Vihma, Ketri Leis, Tanel Eigi, Arne Pajula, Mikk Parre ja Kristjan Markii.

 

Publiku preemia andmisel on vaja aga kõigi abi. Palume lugeda konkursile esitatud töid ja siis hääletada teie meelest parimate artiklite poolt.

Kokku laekus sel aastal Kalev Keskküla nimelisele auhinnale kandideerimaks 22 artiklit.

Artiklitega saab tutvuda siin: Kalev Kesküla konkursile laekunud artiklid

Hääletada saab SIIN

Esikoha preemiaks on traditsiooniliselt 12 pudelit veini, mille valiku teeb antud hetkel Eesti parim sommeljee, kelleks on Mikk Parre

Auhinna väljaandmine toimub 17. oktoobril.