Kalev Kesküla nimelise parima veinikirjutise peapreemia võitis Igor Sööt artiklite „Kes otsustab veinipudeli sisu ja hinna üle?” (Edasi.org) ja “Vana maailma veinimeistrid – kas lähituleviku kliimapagulased?” (KÖÖK #16_2) eest. Ühtlasi tunnustati Igor Sööti kui viljakat autorit, kes käsitleb osavalt ja samas kõigile arusaadavalt aktuaalseid, samas klassikalisi teemasi väga mõnusalt loetava kirjakeelega.

Teise koha võitis Kristina Remmel artiklite eest “Veinimärkmeid läbi aegade – vaimukast värsireast puuviljasalatini” (KÖÖK #16_2) ja “Lõhnab nagu naabrinaise kaminatuli – metafoor, veinikirjelduse asendamatu abiline” (KÖÖK #19_1). Žürii tunnustas Kristina Remmelit väga hea teema püstituse ja käsitluse eest, ning kirjutamist Kalev Kesküla vaimus.

Kolmandale kohale tuli Ketri Leis artikliga “Parim õppimise viis on võistlemine” (Edasi.org), mis heidab vahetu ja siira pilgu sommeljeede võistluste eripäradesse.

Sel aastal anti esmakordselt välja ka publiku hääletuse eripreemia. Enim hääli sai Kristel Voltenbergi artikkel “Šampanjast, millega Tartus rahulepingu sõlmimist tähistati” (Mulligalerist.blogspot.com). Teist ja kolmandat kohta jäid omavahel võrdselt jagama Ülle Valdre artikkel “Armeenia veinide uus tulemine” (Vine.ee) ja Igor Söödi artikkel  „Kes otsustab veinipudeli sisu ja hinna üle?” (Edasi.org).

Fotode autor: Meeli Küttim