Avatud, suletud, avatud, suletud… AVATUD!!! Avame siis korralikult!

© Evelyn Bencicova Reflexion

Alates tänasest on Fotografiska Tallinn taasavatud ja külastajaid ootab uus näitus. Slovakkia noor kunstnik ja tõusev talent Evelyn Bencicova ületab oma loomingus žanripiire, kasutab erinevaid meediume ning käsitleb fotot pigem loomingulise väljendusvahendi kui omaette eesmärgina. Näitus “Merror” köidab vaatajat pakitseva ebamugavustunde ja naudinguga samaaegselt.

Slovakkia juurtega Evelyn Bencicova on omapärase nägemusega kunstnik, kelle loomingus kohtab steriilseid, minimalistlikke, külmi ja üleliigsete elementideta stseene, mis ometigi pulbitsevad energiast. See on vaid üks võimalus Bencicova loomingut kirjeldada – ta läheneb nii kunstile kui elule väga avatud meelega ning julgustab külastajaid leidma oma tõlgendusi. Ka ta ise mõtestab pidevalt elu ja maailmas olemist ning seab oma tõlgendused visuaalsetesse ja eksistentsiaalsetesse kompositsioonidesse.

Näituse pealkiri “Merror” on moodustatud ingliskeelsetest sõnadest mirror ehk peegel ja error ehk viga. Peegli ja vea ideede ühendamine viitab millelegi pealtnäha täpselt komponeeritule ja kontrollitule, mis võib sellegipoolest peita pinna all ebakõlasid. Just seal saab võimalikuks tõeliselt autentne kogemus.

“Mind ajendab looma suur huvi kaasinimeste vastu, keda ma ikka ja alati uurin. Minu teosed koosnevad arvukatest kihtidest nii portreedes kui ka kehadest sümmeetrilisi arhitektoonilisi komposisioone luues, kasutades enamasti modellidena oma sõpru. Pealtnäha võib kõik tunduda harmooniline, kuid siiski on fotodes peidus ebakõla tekitavad pisidetailid. Need võivad muuta pildi ebameeldivaks, tekitada segadust või panna mõtlema, ärgitades vaatajat rohkem süvenema,” kirjeldab Evelyn Bencicova oma loomingut.

Jaanuaris on näitused avatud järgmistel aegadel:
Esmaspäevast reedeni 9–19
Laupäevast pühapäevani 10–18

Külasta meid

© Erik Johansson, Above All

* Kõik usinad kirjutajad, kes osalesid loovkirjutamise konkursil “Kas pilt ütleb rohkem kui 1000 sõna”, saate nüüd tulla oma peredega inspiratsiooni allikaid vaatama.

© Anders Petersen, Café Lehmitz

Uusaasta brunch Fotografiska restoranis. Kõlab hästi?

Proovimiseks restorani UUS menüü ja kel soovi, saab ka kihisevat. Tahaksime väga kuulda, mida uutest toitudest arvate. Tulge proovima!

Jaanuaris on restoran avatud järgmistel aegadel:
Laupäevast pühapäevani – Terve päeva Brunch 11–16
Õhtusöögid alates 27. jaanuarist

Broneeri Brunch

Fotografiska esimese korruse kohvikul on samuti uudiseid. Tervelt 2! Kohvikus on uus menüü, mida serveerime alates 25. jaanuarist ning… meil on uus pagar otse Prantsusmaalt.

Lase oma sammudel end Fotografiskasse vedada – uued maitsed ootavad! Venita hommikusöök lõunani, seejärel veeda eriti pikk lõunapaus või lihtsalt haara üks väga hea kohv tee peale kaasa. Meil on midagi igaks puhuks.

Jaanuaris on kohvik avatud järgmistel aegadel:
Esmaspäevast reedeni 9–19
Laupäevast pühapäevani 10–18

Eripakkumised veebruari lõpuni

  • Bobby Sager “Invisible Sun” – osta raamat ja saad teise raamatu sõbrale kinkimiseks tasuta kaasa
  • Kingi sõbrale liikmelisus ja saad kingituseks Fotografiskalt ühe kuu pikendust oma liikmekaardile
  • Sõbrakuul ei ole midagi armsamat, kui saada kirja sõpradelt. Postkaardid 2=3. Tule külla ja postita oma mõtted Fotografiskas.
  • Erik Johanssoni tooted -20% (postrid, postkaardid, vihmavarjud, postkaartide komplektid)
  • Alex Prageri tooted -20%
  • Kalendrid -15%
  • Armastad kirjutada ja visandada? Uus aasta uue märkmikuga. Fotografiska märkmikud -25%
Külasta e–poodi

Pikendasime teie liikmelisust ühe kuu võrra, mil te ei saanud meid külastada!

Uued episoodid!

Tegemist on Fotografiska Tallinn podcasti lühiseeriaga, kus palume oma kunsti- ja fotomaastikel toimetavatel sõpradel vastata viiele möödunud ja käimasoleval aastal aktuaalsele küsimusele. Sõna saavad Peeter Laurits, Aron Urb, Karin Laansoo ja Kaupo Kikkas.

Asu kuulama
Instagram icon Facebook icon LinkedIn icon Website icon YouTube icon

Fotografiska Tallinn partnerid: