ESA juhatuse koosolek
Protokoll
14. september 2020
ESE õppeklass

Osalesid: Kristjan Markii, Aivar Vipper, Kristel Türk, Kurmet Vasser, Maarja Zelinski
ESE: Ene Ojaveski
ESA sekretär: Marietta Mitt-Kirsimäe
Päevakord ja otsused:

1.Uued liikmed

Oleme saanud avaldused ESA liikmeks saamiseks: Triin Savi, Mari Koppel, Maria Jakobson, Kaili Viigipuu, Ilola Karu, Kadi Askileiskiri, Krista Saar.
Juhatus rahuldas avaldused ühehäälselt ja rõõm on tervitada meie uusi liikmeid.
Liikme staatus hakkab kehtima peale liikmemaksu tasumist.

 

 1. Liikmelisuse ennistamine

ESA on saanud avalduse Arne Pajula poolt ESA liikme staatuse ennistamiseks. Kuna hr. Pajula viibis pikalt, kodumaalt eemal seoses abikaasa tööga, siis nendel põhjustel ei olnud võimalik tal aktiivselt osaleda ESA tegemistes.
Arvestades Arne Pajula teeneid ESA asutamisel, lektori tööd Eesti Sommeljeede Erakooli loomisel ja paljus muus, siis ESA juhatus otsustas liikme staatuse ennistada.
Liikme staatus hakkab kehtima peale liikmemaksu tasumist.

 

3.Vana Tallinn Grand Prix 2020

Seoses viiruse leviku tõusuga ja raskendatud võimalustega reisimisel, otsustas ESA peaspsonsor Liviko Vana Tallinn Grand Prix 2020 võistluse aasta võrra edasi lükata. Uus kuupäev on 8. okoober 2021. Palume kõigil antud kuupäev kalendrisse märkida.

 1. Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni 20. aastapäeva pidustused
  Algne plaan tähistada ESA 20. asutamise aastapäeva piduliku galaga Vana Tallinn Grand Prix võistlustega samal nädalavahetusel, jääb ära seoses viiruse leviku tõusu ja raskustega reisimisel. Arvestades olukorda, kus suuri üritusi korraldada on väga riskatne nii osalejatele kui korraldajatele ning meie soovi kutsuda külalisi ka kaugemalt, leidis ESA juhatus, et tähistame ESA 20. aastapäeva teisiti. Võtame seda kui juubeliaasta algust, tehes seda väiksemates gruppides. Võib tähistada kodus või väikestes seltskondades, osaliselt üle veebi, osaliselt ka võimalusega osaleda füüsiliselt teistmoodi üritusel. Aastapäeva alguse ürituste korraldusega tegelevad Aivar Vipper ja Maarja Zelinski ning nende kohta saabub täpsem info üsna pea. Arvestama peab ka võimalusega, et kokku saamise üritused tuleb edasi lükata ja jääme ainult digitaalsete võimaluste juurde.
  ESA 20 gala toimub 9.oktoobril 2021, kus tähistame juubeliaasta pidulikku lõpetamist ja täiskasvanu ikka jõudmist koos sõpradega lähemalt ja kaugemalt.
 2. Kalev Kesküla auhind 2020
  Rõõm on tõdeda aktiivset osalust, laekunud on rohkem kui 20 kirjutist, mis avaldame ESA kodulehel rahvahääletuseks. Auhind kuulutatakse välja ESA 20. juubeliaasta raames Kalev Keskküla sünniaastapäeval.
 3. Trophée Graham´s 2020 Eesti Parim Sommeljee

Võistlused olid põnevad ja pinget pakkuvad nii võistlejatele kui publikule. Suured tänud Graham´s Port veinimajale ja MV Group Distribution’ile, leidmaks võimalused toetada võistluste korraldust ja pakkuda esikolmikule toredadid auhindu.

Täname Fotografiska Tallinnat ja restorani sujuva korralduse ning maitsva õhtusöögi eest.

Täname Svensky Kaubandust janukustutava ja toidu-veini sobivust toetava San Pellegrino & Acqua Panna vee eest.

Täname kõiki abiks olnud persoone, kõiki võistlejaid ja publikut, kes olid oluline osa õhtu õnnestumisel!!!

 

 1. ESA Pudeliposti kujundus
  Pudeliposti juuli numbris palusime hääl anda lugejatel kõige sümpaatsemale päise kujunduse versioonile.
  Võitjaks kujunes nr 3 kujundus.

 

 1. Konkurss ESA 9. Veinimessi plakat
  Võidutööks tunnistati Margus Tõnnovi poolt pakutud lahendus, mida näete õige pea veinimessi kuulutustel ja mujal.

 

 1. Eesti Parim Joogikaart
  Parimad joogkaardid kuulutatakse välja 2020. aasta sügisel Eesti Joogifestivali raames. Ootame teie 2020 kevad-suvi hooaja joogikaarte hiljemalt 12. oktoobriks.

Registreerumine konkurssile SIIN

 

 1. ESA uus toetaja – Abestock AS
  Rõõm on teid teavitada ESA uuest toetajast Abestock AS. AbeStock on 1992. aastal Eestis asutatud üks vanimaid ja tänaseks kolmes Balti riigis tegutsev hulgikaubandusettevõte. AbeStock kuulub ABC Gruppi, mis on Eesti kapitalil põhinev ettevõtete grupp, mis ühendab ettevõtteid erinevatest valdkondadest.
  Rohkem infot leiate ESA kodulehelt.

 

 1. ESA liikme märk
  Kõik ESA liikmed võiksid kanda liikmemärki au ja uhkusega. Liikmemärgid on saadaval ESA kontoris.
  Palume kõigil, kel liikmemärk puudu, võtta ühendus ESA sekretäri, Marietta Mitt-Kirsimäega, e-postil:marietta@sommeljee.ee , et kokku leppida võimalused märgi kätte saamiseks.

 

 1. ESA liikme staatuse kasutamine
  Selline teema vajaks statuuti ning ESA juhatuse liige Kurmet Vasser kirjutab selle valmis ning
  avalikustame selle kodulehel ja eraldi kirjaga kõigile liikmetele. Teie ettepanekud ja mõtted sellel teemal on oodatud e-postil:info@sommeljee.ee

Protokollis: Marietta Mitt-Kirsimäe