ESA juhatuse koosolek
Protokoll
04.04.2022

Osalesid: Kristjan Markii, Aivar Vipper,
Online: Kurmet Vasser, Kristel Türk,Kristina Ljadov
ESE: Ene Ojaveski
ESA sekretär: Marietta Mitt-Kirsimäe
Päevakord ja otsused:

  1. Veinimess kokkuvõte

Osalejaid oli 52 boxi, käepaelte järgi külastas  ligi 1500 inimest kokku kahe päeva jooksul, mis teeb ligi 500 külastajat vähem kui eelmine kord.
Veinimessi kasumist annetati juhatuse otsusega  2000 € Ukraina heaks MTÜ Slava Ukraina kaudu.

Jätta edaspidi ära sõna Sommeljee  Veinimessi eest, siis julgeb ka tavarahvas tulla, et külastajate arv oleks suurem. On olnud ka ettepanek muuta päevasi reedeks ja laupäevaks või pikendada kellaaegasi. Täpsema tagasiside jaoks saadetakse küsitlus osalenud ettevõtetele.

  1. Aasta Vein 2022 kokkuvõte. Osales 42 ettevõtet, 542 veiniga, sotsiaalmeedia on pilte täis ja ka kaubanduses kohtab kleebiste kasutamist aktiivselt. Aasta Vein 2022 degusteerimisele kulus nädal, info ja veinide eel- ja järeltöötluseks kaks nädalat. Lisaks nädal varem väljakuulutamisel, veinide toomisel jms. Praeguse kodulehe võimekus hakkab piire seadma ning juhatus kinnitas  2000 € eelarve uue kodulehe tegemiseks. Olulist mõju hiljem välja kuulutamine ei paistnud omavat. Tagasisidele vastuste arv on tagasihoidlik.

  1. ESA kuulutas välja konkurssi planeeritava õllekoolituste suunale juhtiva lektori leidmiseks. Avaldus laekus Helen Aasman poolt, kelle ka juhatus kinnitas.

  1. BAM-Bubble,Art & Music festival.
    Juhatus kinnitas visuaalid BAM festivalile ja hinnad ruutmeetrile, boksile. Piletite makumusele ettepanek 39euri 1 päev ja 2 päeva 59 euri. Eelmüügis ja ESA liikmetele/koostöpartneritele natuke soodsam.

  1. Eesti Parim Sommeljee 2022 ja ESE õppivate sommeljeede võistluste peasponsor on Anora Group valikusse kuuluv Mandrarossa veinimaja Sitsiiliast. Võitjale on peaauhind reis Sitsiiliasse. Võistluste kuupäev selgub koostöös sponsorite esindajatega. Tuleb hakata otsima kohti korraldamiseks.

  1. Peale võisltuste koha leidmist hakata tegelema ESA 2022 üldkoosoleku koha leidmisega.

 

 

 

Protokollis: Marietta Mitt-Kirsimäe