ESA juhatuse koosolek
Protokoll
8. veebruar 2021

Osalesid: Kristjan Markii, Aivar Vipper, Kristel Türk, Kurmet Vasser(teams), Maarja Zelinski,
ESE: Ene Ojaveski
ESA sekretär: Marietta Mitt-Kirsimäe
Päevakord ja otsused:

 

  1. Aasta Vein 2021 degusteermised on käimas, seni tõrkeid ei ole esinenud, kõik on terved. Vaja on leida kodulehel sobilik lahendus kajastamiseks ja persoonid, kes selle info sisestavad. Maarja Zelinski on valmis võtma selle enda peale.
  2. Rõõm on tutvustada ESA uut koostööpartnerit- Brasserie 11, kellega sõlmisime lepingu HoReCa toetajaks astumiseks. Rohkem infot Brasserie 11 kohta leiate meie kodulehelt sommeljee.ee
  3. Aivar Vipperi poolt tutvustus Rakvere mullipeole Rakvere Mullikas koos ettepanekuga olla kaasatud selle raames korraldatava sabraazi võistlusega . Vaja otsustada kuidas ESA osaleb selles või korraldab võistlust. Juhatuse otsusega oleme valmis igati korraldama koolitusi, meistriklasse, degustatsioone ning  oleme abiks võistluste korraldamisel. Kontaktiks ESA poolt on Aivar Vipper.
  4. Veinimessi korraldamine läheb üha keerukamaks. Kultuurikatel andis teada, et kui keegi tunneb veel huvi aprilli kuupäevadel ürituse korraldamiseks, siis peame tegeme lõpliku otsuse kiiresti. Tundub, et aasta hiljem on messi korraldada ainuke võimalus ning Ene uuris võimalikke kuupäevasi 2022 aastaks ning parimad vabad kuupäevad on 10-11 märts.
  5. ASI Diploma- oleme küsinud võimalike osalejate käest, et kas neil oleks huvi sooritada ASI Diploma eksam. Enamikelt vastused et pigem järgmine aasta. Ka Karoline loobus sellel aastal eksami tegemisest isiklikel põhjustel. Sellest johtuvalt ESA juhatuse otsus- pigem korraldada eksam järgmisel aastal.
  6. Kristjan ja Ene on mõningad aastaid juba meelel mõlgutanud ühest kõrgel tasemel vahuveini üritusest Tallinnast. Kuigi neid üritusi on lähikonnas üsna mitmeid juba, on meil olemas kontakte ja võimalusi  tase kõrgema sündmuse korraldamiseks, eelkõige lisades sündmusele väärtust läbi hariduse ja koolituste ning lisades juurde kultuurilist ja meelelahtuslikku elementi. Kõik ikkagi sõltub kuidas on olukord Covi-19 rindel ja millal üldse selliste sündmuste korraldamine reaalne on. Kristjan ja Ene uurivad  koostööpartnerite käest võimalusi ja lahendusi, ning paneks paikka sündmuse kondikava.  Kui sellel aastal teha ei ole võimalik, siis oleks see 2022.
  7. BeerEst Challenge 2021 toimub 21. veebruaril veebis. Info selle kohta on ESA FB lehel ja eraldi ürituse all.
  8. ESA Peasponsor Liviko toodete portfelli lisandus Haage vesi. Toimusid läbirääkimised ESA ja Liviko osapoolte vahel Haage vee kaasamiseks ESA tegevustesse. Haage vee kaubamärk on edaspidi osa Liviko ESA Peasponsori toetuslepingust.

 

 

Protokollis: Marietta Mitt-Kirsimäe