ESA juhatuse koosolek
Protokoll
1. märts 2021

Osalesid: Kristjan Markii, Aivar Vipper, Kristel Türk, Kurmet Vasser(teams), Maarja Zelinski,
ESE: Ene Ojaveski
ESA sekretär: Marietta Mitt-Kirsimäe
Päevakord ja otsused:

 

  1. Aasta Vein 2021 degusteerimised on tehtud. Viimased tulemused veel tabelisse märkida ja saab need üle anda Maarjale. Maarjal on abi vaja sellega ja Marietta Mitt aitab tulemused kodulehele märkida. Kodulehel vaja teha mõned tehnilised täiendused. Kui kodulehel on tulemused märgitud, siis saab hakata tulemusi saatma osalenud ettevõtete esindajatele.
  2. BeerEst Challengil oli üle 300 osaleja. Esimesed 10 kohta olid suht lähestikku ja neile korraldati eraldi voor 28. veebruaril, kus pidid finalistid vastama veel ühele küsimustikule, samal ajal olles videopildiga kohtumisel kohtunikuga. BeerEst Challenge 2021 võitja on Karl Tiirik. Ene koostab pressiteate.
  3. ESA juhatus leidis, et meil oleks väga kasuks üks tarbijauuring, mille aluseks saaks sisendit, et kuidas Eesti veinisõbrad teevad veinivalikuid poes ja/või restoranis, milliseid poode-maaletoojaid teatakse,milliseid maid/stiile eelistatakse ning kus kohast hangitakse veini kohta teadmisi. Küsimustiku koostamisega tegeleb Kristel Türk ning ülejäänud juhatuse liikmed on abiks nõu ja jõuga.
  4. ESA uuendas koostöölepingut Svensky Kaubandus AS-ga toetamaks Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni Acqua Panna ja San Pellegrino kaubamärgi toodetega ESA Toetaja tasemel.

 

  1. Kuna olukord viirusega ainult halveneb, siis on ebatõenäoline, et saame märtsis/aprillis mingit üritust korraldada, mis eeldab füüsilist kohaolekut. Mai on veel kahtlane. Sellest johtuvalt Veinimess toimub 10-11. märts 2022. Kultuurikatla poolt on kuupäevad kinnitatud ja Ene poolt info edastatud võimalike osalejatele. Premiumdegustatsioonid on ootel, kuniks tekib võimalus nende korraldamiseks. Vahuveini ürituse korraldamise suhtes oleme ära ootaval seisukohal.
  2. Kuna eelmise aasta kogemusest saame järeldada,et viirus suvel taandub ja mõningal määral üritusi korraldada saab, siis panime paika, et ESA suvine väljasõit toimub 13-14 juuli Lääne- Eestisse ja Hiiumaale. Palume kõigil huvilistel kalendrisse märkida. Väljasõidu korraldajad on Kristel Türk ja Marietta Mitt, traditsioonilise viktoriini koostavad Maarja Zelinski ja Kurmet Vasser.
  3. ESA kuulutab välja konkursi võistluse Eesti Parim Sommeljee 2021 peasponsori leidmiseks. Kuna erilised ajad nõuavad ka erilisi lahendusi, siis oleme avatud kõikvõimalikele hübriidvõistluste, oslaiselt veebis tehtavale versioonidele jms ideedele. Saadame oma koostööpartneritele selle kohta eraldi kirja, kus rohkem infot. Kõigil huvilistel palume ühendust võtta Kristjan Markiiga, telefonil 58182682 või e-postil: president@sommeljee.ee
  4. Palume kõigil oma kalendritesse ära märkida 08. ja 09. oktoober. Reedel, 08.oktoober toimub Vana Tallinn Grand Prix 15. võistlus ning 09. oktoobril ESA 20+1 pidulik tähistamine. Vähemalt praeguste plaanide järgi, kui aeg hakkab lähenema,siis on näha mis olukord on ja teavitame teid täpsemalt.

 

Protokollis: Marietta Mitt-Kirsimäe