ESA juhatuse koosolek
Protokoll
17. detsember 2020

Osalesid:
Kohapeal:Kristjan Markii, Aivar Vipper, Kurmet Vasser ja Maarja Zelinski
Kristel Türk Teamsi vahendusel
ESE: Ene Ojaveski
Revisjon: Kristina Ljadov, Kristi Poom
ESA sekretär ja koosoleku protokollija: Marietta Mitt-Kirsimäe
Päevakord ja otsused:

 1. Eesti Parim Joogikaart 2020- laekunud on 21 joogikaarti, hindamised on lõpusirgel.Tulemused avalikustame järgmine nädal ESA Pudelipostis.

 

 1. Ühe keerunev olukord sunnib meid ümber tegema ESE õppeplaane ning seoses sellega nihkuvad eksamid ning kursuste lõpetamised edasi. Detsembris toimuma pidanud baaskursuse eksam lükati edasi jaanuarisse. Võimalikud lahendused kursuste jätkamiseks on juba kasutusel võetud (väiksemad grupid, MS TEams kasutamine jne.), kuid üsna tõenäoline on, et olukord võib minna veel keerukamaks.

 

 1. Veinimess 2021- üha keerulisem olukord seoses Covid-19 viirusega seab meid keerulisse olukorda. Peame olema valmis messi edasi lükkama ja võib juhtuda, et 2021 aastal ei saa teha. Hetkel on mess planeeritud 2021 aprilli.

 

 1. Aasta Vein 2021- konkurss on välja kuulutatud, on toimunud ka esimesed registreerumised. Samas peab tõdema, et registreerumine on siiski aeglane seoses eesolevate pühadega ja vajalik on pidev meeldetuletamine. Projektijuhid jälgivad olukorda ja vajadusel pikendame registreerumiseks tähtaegasi ja sutleme maaletoojatega individuaalselt. Saata kiri degusteerijate registreerumiseks, teha selleks nimekiri sommeljeedest, keda ootame osalema ja veine hindama.

 

 1. Novembris toimus A.S.I. üldkoosolek, esmest korda täielikult virtuaalselt. Koosolek oli seda märgilisem, et sellel üldkoosolekul valiti uus juhatus ja president e-hääletuse teel. Valimiste tulemusi kajastasime ESA sotsiaalmeedias. Juhuks kui keegi seda ei juhtnud nägema, siis uus ASI president on William Wouters Belgiast ja asepresident Euroopa piirkonnas on Piotr Kamecki Poolast.
  Üldkoosoleku kolmandal päeval toimusid ka järgmiste võistluste ja üldkoosolekute toimumiskohtade valimised  hääletuste alusel. ESA-l oli plaan esitada koostöös Soomega kandidatuur Euroopa Parim Sommeljee 2023 toimumiskohaks Tallinn-Helsinki koostöös toimuvat versiooni, kuid kahjuks ei saanud me Soome sommeljeedelt kinnitust sellele õigeks ajaks ja jätsime selle esitamata, kuna me ei oleks võimelised üksi seda finantskohustust kandma praegu olemas oleva info alusel.
  Kutsume teid kõiki liituma ka ASI uudiskirjaga, et sealsed uudised teieni kindlasti jõuaks. Liitumine on leitav järgmisel lingil: https://www.asi.info/newsletter-subscription/
  ESA avaldab need vastvalt ilmumisele oma kodulehel ja sotsiaalmeedias.

 

 1. Kristjan Päeske poolt ettepanek koostööks ESA& ESE-le intensiivse täiendkoolituse korraldamiseks. Kristjan Päeske poolt esitatud selgitused ja visoon koolituste programmile. Juhatus kinnitas valmidust selleks ja projektida tegeleb Ene Ojaveski ja Kristjan Markii

 

 1. Plaanid 2021 aastaks: olukorrast lähtuvalt tundub, et planeerimine on tänamatu töö. Igal juhul soovime korraldada oma traditsionaalsed tegevused-Eesti veinimess aprill 2021, Eesti Parim Sommeljee- 2021 kevad, suvine väljasõit( teemaks Lääne-Eesti ja Hiiumaa) suvi 2021, Vana Tallinn Grand Prix ja ESA 20 Gala 8-9 oktoober 2021, kuid nende kõigi toimumine sõltub olukorrast aja lähenedes. Hoiame teid jooksvalt kursis.