Andre juustufarmi ja Liviko koostöös valmivas juustus Crafter’s Juniper kasutatakse džinni destilleerimisest järele jäävaid kadakamarju.

„Oleme Livikos mõelnud välja ainulaadse lähenemise, kus kasutame ära džinni destilleerimisest alles jäävad kadakamarjad ja ekstrakti. Laborianalüüsidest selgus, et need kadakamarjad sisaldavad väärtuslikke mineraalaineid ja lausa veerandi marjadest moodustavad kiudained. Juustuga Crafter’s Juniper viime toiduainetööstuses tootmisjääkide uuesti kasutamise järgmisele tasemele. Loodan, et inspireerime ka teisi tootjaid sarnaselt uusi maitseelamusi looma,“ ütles Liviko joogiarhitekt Hanna Kaur.

„Liviko ettepanek lisada džinni valmistamiseks kasutatud kadakamarju meie juustu sisse kõnetas meid kohe. Peagi oligi esimene partii kadakamarja tükikestega juustu laagerdumas ja selgus, et kadakamarjade pisut mõrkjas maitse sobib Gouda tüüpi juustu maitseomadustega suurepäraselt. Õrnalt kadakamarjase maitsega kreemjas juust Crafter’s Juniper valmib, nagu teisedki meie juustud, õnnelike ja puhtal toidul lehmade piimast, mida rikastasime kuivatatud kadakamarjadega,“ ütles Andre Juustufarmi perenaine Erika Pääbus.

„Kadakamarjad üllatavad ikka ja jälle oma rikkalike maitseomadustega. Oleme leidnud kolm eristuvat maitsenüanssi ja nii avanevad väärt marjade värsked, mõrkjad ja ka pisut puidused maitsed kõigis kolmes tootekategoorias täiesti eri nurga alt. Kui Crafter’s džinn on destilleeritud, valmistame alles jäävast maitserikkast ekstraktist Re-crafted Crafter’s kihisevad käsitööjoogid. Seejärel jõuavad needsamad kadakamarjad Andre juustufarmi imemaitsvasse juustu, mis sobitub suurepäraselt ka klassikalise džinnikokteili kõrvale,“ ütles Liviko joogiarhitekt Hanna Kaur.

 

 

Liviko töötas 2019. aastal välja maailmas ainulaadse lahenduse: džinni valmistamiseks destilleeritud kadakamarju kasutatakse veel ühe joogi valmistamiseks. Alles jäävast ekstraktist valmivad Re-crafted Crafter’si kadakamarja karastusjook ja kadakamarjaõlu (3,2 vol) ning rohkelt kiudaineid sisaldavad kadakamarjad lisatakse juustu Crafter’s Juniper.

Andre juustufarmis valmivad kõik juustud oma talu lehmapiimast. Valikus on Gouda tüüpi, erinevate maitsete ja laagerdusaegadega kvaliteetjuustud. Juustufarm on pereettevõtte Andre Farmi OÜ tütarettevõte, mis alustas juustutootmist 2015. aastal. Andre Farmis on 200 lüpsilehma, kelle piimast ligi kaks kolmandikku väärindatakse juustuks. Tartumaal tegutsev Andre Farm OÜ asutati 1998. aastal.