Bestwine ja Quinta da Raza veinid Tartu Veinifestivalil 03.–04.08
Armsad sõbrad!

 

Sel aastal osaleme ka meie eelmisel aastal ilmavalgust näinud Tartu veinifestivalil, mis toimub Tartu toidu- ja veinifestivali raames!

 

Aeg: 3. augustil kell 18.00–24.00 ja 4. augustil kell 14.00–24.00

Koht: Ülikooli 3/ Küüni 5 sisehoov (sissepääs Barclay platsi poolt)
Sissepääs: 5€ (veiniklaas + käepael + kaks veinikupongi) või 10€ (veiniklaas + käepael + 7 veinikupongi)

 

Bestwine võtab kaasa ning kostitab teid ei rohkem ega vähem (pigem siis rohkem) kui ülipopulaarseks saanud Vinho Verdega Quinta da Raza veinimajast! Nende puhul on tegemist väikse pereettevõttega ning ühe põllu tootega. Sildil ilutsev lendav lind kujutab endast kohalikku tuuletallajat, kes jälgib kullipilgul aedade kohal lennates kõike viinamarjapõllul toimuvat. Portugali keeles on selle linnu nimi Peneireiros, mis on ütlasi ka küla nimi, kus paikneb Quinta da Raza tootmine. Festivalile võtame nende valikust kaasa terve rea ägedaid veine:

 

Raza Vinho Verde DOC

Raza Rosé Vinho Verde DOC

Alvarinho Trajadura Vinho Verde DOC

Avesso Alvarinho Vinho Verde DOC

Dom Diogo Arinto Vinho Verde DOC

 

Avastamist ning taasleidmist on siin kuhjaga ning meil on hea meel olla väljas nii kifti riviga, et kõike seda teiega jagada!

 

Lisaks maitsenaudingutele, heale seltskonnale ja mõnusale muusikale ootavad külastajaid antipasti bufeelaud, erinevad õpitoad ja õhtuhämaruses mängivad bossanova ja jazzirütme Rodrigo Manfrinatti ja Denise Fontoura.

 

Rohkem infot veinimessi korralduse ning programmi kohta leiad siit:

http://www.maitsevtartu.ee/soogikohad/vein/

 

Kohtume juba 3. ja 4. augustil Tartus, veinifestivalil!

Raza Vinho Verde DOC

Täiesti kindlalt võib väita, et tegemist on suvega, mis on ennast pudelisse peitnud. Vein on hästi kerge ning aperitiivne, kirgas ning rohelise aroomi ning õuna nootidega. Värskendav kihin keelel loob kindlasti kuhjaga elevust. Õrnalt on tunda lillelisist, esmapilgul ka soolakust. Edasi areneb välja sidrunine elav hape. Juba seda kirjutades kasvab ootus veinifestivali eel väljakannatamatuks!

 

Raza Rosé Vinho Verde DOC

Meie valiku süsna uus tegija. Kui valge Vinho Verde on oma populaarsust nautinud juba mõned aastad, siis nüüd on tal konkurent. Raza Rosõe Vinho Verde on samamoodi kift ja omamoodi isegi võrgutav selles maasika-roosasuses. Aroomis on tunda nii tsitruselisi kui punaseid marju ning keelel jääb siingi särisema värskendav kihin. Kuiv, mõnusalt kerge ning mahlane! Aiapidude uus staar.

 

Alvarinho Trajadura Vinho Verde DOC

Tõsisema Grande Escolha Vinho Verde algmaterjaliks on Alvarinho ja Trajadura viinamarjad. Saadakse preemium Vinho Verde, mis sobib edasijõudnud veiniaustajale. Oma olemuselt meenutab see pigem Burgundia lõunaosa veine. Veinimeister Jose Diogol õnnestub luua hea tasakaal puuviljasuse ja happe vahel. Rohke puuviljakarakteri põhinoodid on melon, pirn, virsik, mango ja ananass. Kõige kroon on naksakas hape. Vein on kreemjas. Järelmaitse kestab pikalt ja selles on tunda kollast sidrunikoort.

 

Avesso Alvarinho Vinho Verde DOC

Valge aimatava kihinaga valitud marjadest tehtud Avesso Alvarinho segu koosneb 60% Avessost ja 40% Alvarinhost. Alvarinho mari on kõigile tuttav, Avessost aga loodetakse uut staarviinamarjasorti tekitada. See on haruldane ainult Portugalis kasvav marjasort. Avesso annab veinile täidlust ja struktuuri, lisab aromaatsust ja hapet. Marjad korjatakse väikestesse kastidesse, et vältida marjade enda raskusest tekkivat kohest spontaanset käärimist. Vein käärib roostevabast terases. 90% jääb edasi terasnõusse neljaks kuuks settele laagerduma ja 10% läheb tammevaati õilistuma. Lõppfaasis toimub veel ühe kuu pikkune ühine settel hoidmine. Avesso Alvarinho segu on tava Vinho Verdega võrreldes mitmekülgsem ja täidlasem. Selles on aroomide kohapealt käsikäes lillelisus ja puuviljasus. Puuvilju esindavad sidrun, laim ja eksootiline guajaav. Maitses areneb välja ilus aprikoos. Tõsise toiduveini lõppu jääb kerge vürts ja püssirohtu meenutav mineraalsus. Vähemalt viie-aastase arengupotensiaaliga vein sobib ka säilitamiseks, mitte ainult noorena nautimiseks. Wine Enthusiast hindas veini 90 punkti vääriliseks.

 

Dom Diogo Arinto Vinho Verde DOC

100% Arinto viinamarjast valmistatud veini kohta võib väita, et tegemist on Vinho Verdega edasijõudnutele. Vein on kuivem, pikema maitsega ning struktureeritum. Ka Vinho Verdele iseloomulik kihin on elegantsem ning maitse kontsentreeritum. Kõik omadused on natuke võimendatud ent sellegipoolest on stiililiselt tegemist kergema Vinho Verdega. Bestwine sommeljee Juri armstab öelda, et kui Raza Vinho Verde on sobilik avada ning nautimist alustada südapäeval, siis Arinto on viisakas lahti korkida alates kella kahest 🙂

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga ja alkohol võib kahjustada teie tervist.