Polugar – taassünd!

   

   Mis tuleb mõtteisse, kui mainida vene rahvusjooki? Viin, loomulikult! Kuid missugust viina joodi Ivan Julma, Peeter Suure, Puškini, Dostojevski ja Tšehhovi ajal? Mis vene viin oli Euroopa kuningakodade ja aadlike hulgas nii kõrgelt hinnatud?
 

   See oli midagi väga teistsugust viinast, mida me täna teame.
   Enne kolonnmeetodi leiutamist tehti viina teraviljast ja
   padadestillatsiooni meetodil suurtes vasest pottides ning
   nimetati polugar’iks. Kui kolonnmeetodi tehnoloogia jõudis
   1870.a Venemaale, võeti see kohe omaks kui efektiivne ja
   modernne alkoholi tootmise viis. Aadelkonna kasutuses olnud
   vanad retseptid ja destillatsioonikojad hääbusid.
   

   Aastal 1895 kuulutas tsaar välja alkoholitööstuse riikliku monopoli,             polugar keelustati ning väikesed vasest padadega
   destillatsioonikojad hävitati.

 

See vene traditsioonilise gastronoomia sümbol on täna tuhast tõusmas tänu ühele 18.saj. raamatust leitud retseptile, mille leidis perekond Rodionov.  Tänaseks on Rodionov & Pojad võtnud oma hingeasjaks taastada vene ajaloo kuldajastul palavalt armastatud traditsioonilise destillaadi, polugari, endine hiilgus.

Vene seadusandlus keelab siiani vanade traditsioonide järgi teravilja destilleerimist. Seetõttu on Polugari koduks Euroopa Liidu riik Poola, kus Rodionovid on taastanud ühe vana destillatsioonikoja.

Sõna polugar tähendab vene keeles „osaliselt“ või „pooleldi põletatud“. See tuleneb sellest, et enne kui leiutati alkoholi mahuprotsendi mõõtjad, määrati põletades saadust „poole vähemaks“ – POLUGAR, siis arvati piisav kogus vett välja aurustunud olevat ja alkoholi protsent õige olevat. Kui lõpuks alkoholisisalduse mõõduriist leiutati, avastati et polugar’i on alati täpselt 38,5%.

 Need vene traditsioonilise gastronoomia südamesse kuuluvad imelised pehmed Polugar’id on saadaval nii meie e-poes kui ka meie Bestwine Kentmanni veinipoes, kus saab toodetega lähemalt tutvuda.

BESTWINE OÜ

Kentmanni 6, Tallinn

Avatud E-L 11 – 21 P 15 – 21
Telefon: +372 622 8970

+372 530 08500