1.märtsil kuulutati Riias Riga Wine&Champagne üritusel välja Baltikumi parimad veinikaardid. Baltikumi parimaks veinikaardiks kuulutati Vieta veinibaar Riias. Vieta veinivalikust leiab tõepoolest nii klassikuid, poppe naturaalseid veine kui ka uskumatult palju vanemaid aastakäike, mis sommeljeest omanik Jānis Volkinšteins ise hoolsalt välja valinud.

Eesti parima veinikaardi tiitli sai Pazzo Wine Bar, üldarvestuses jäädi neljandaks. Eelmisel aastal parimaks tunnistatud Time to Wine bar and shop saavutas sel aastal teise koha. Best Restaurant for Wine Lovers in Estonia tiitliga pärjati Leib restoran. Tuntud headuses säras ka prantsuse mõjutustega restoran Dominic ja võidutses kategooriates Best Champagne List in Estonia ja Best Bordeaux List in Estonia. Noa peakoka pool kuulutati parimaks Fine dining veinikaardiga restoraniks Eestis.

Auväärsesse žüriisse kuulusid: Raimonds Tomsons (LV), Michael Sager (UK), Giovanni Sinesi (IT), Andreas Larsons (SE), Kristjan Peäske (EE), Arūnas Starkus (LT), Aigars Nords (LV). Olgu mainitud, et Raimonds Tomsons ja Kristjan Peäske, kelle restoranide veinikaardid ka võistlesid vastavalt Läti ja Eesti kaarte ei hinnanud.

Eesti võib uhkust tunda, sest, kui eelmisel aastal oli 3 tärniga hinnatud veinikaarte meil ei olnud, siis sel aastal oli neid juba 2- Pazzo Wine bar ja Time to Wine bar and shop. Ka osalejaid oli sel aastal tunduvalt rohkem. Kohalolnud osalejad tõdesid, et oma veinikaardi hindamisele esitamine sunnib kaardiga rohkem vaeva nägema ja arendab.

Vaata kõiki nominente ja nende tulemusi siit:

http://balticwinelists.eu/en/baltic-wine-list-awards/best-baltic-wine-lists-19?location=Estonia&orderBy=points_overall

 

Soovitatud
Kompaktne ja kenasti valitud veinikaart, milles on enamasti turvalised ja klassikalised veinivalikud. Veini poolt on enamasti kõik välja toodud, kuid tõenäoliselt ei leia aardeid ega „hullupööraseid“ aastakäike. Oodake ohutut ja klassikalist veinide nautimise rõõmu.

☆ Väga hea veinikaart 
Kena, ambitsioonikalt valitud ja loominguline veinikaart, mis äratab uudishimu ja põnevust veinihuviliste seas. Oodake, et kogete veinivalikut, kus on sügavust, küpseid aastakäike ja õiglane osa väikeste tootjate veine. Ühe tärniga veinikaardid on selged märgid selle kohta, et vein on restorani DNA-s. Seega, kõik veinihuvilised – lõbu on garanteeritud!
☆ ☆ Suurepärane veinikaart
Suurepärased veinikaardid, mis on koostatud hoolikalt, teadlikult ja kirega, et kajastada koha isikupära ja selle taga olevaid inimesi. Kahe tärniga veinikaartidel on laias valikus veine nii väikestelt vähemtuntud tootjatelt kui ka klassikalistelt ja tuntud veinitootjatelt. Palju küpseid ja haruldasi aastakäike ning legendaarsete tootjate vertikaalne valik (sama veini erinevad aastakäigud). Sellel veinikaardil on selge ja läbimõeldud esitlus. Olge valmis leidma suurepäraseid klaasiveine ja veini-toidu sobivuse soovitustega veinikaarti!
☆ ☆  Erakordne veinikaart
Maailmatasemel veinikaardid! Väga originaalse sisuga. Veinikaart annab selgeid signaale kirest ja tõelisest visioonist. Suurepärane veinivalik, sealhulgas juhtivad tootjaid nii klassikalistelt kui ka uutelt tootjatelt. Sellel kaardil on kindlasti hea ja lai valik erinevatest stiilidest, küpsetest aastakäikudest, kvaliteedist. Kolme tärniga veinikaardid on kindlad Baltikumis veini nautlemise sihtkohad!