veinisober.ee

AASTA VEIN 2022

“Aasta Vein 2022” oli meile üliedukas! Meid tabas selline medalisadu, et kõik veinid ühele pildile ei mahu, seega jagasime need gruppidesse, et saaksite parema ülevaate.

“Aasta Vein” on teist aastat toimuv konkurss, mida korraldab Eesti Sommeljeede Assotsiatsioon, hindajateks on Eesti parimad sommeljeed ning valdkonna professionaalid. Seekord osales konkursil 542 veini 43`lt maaletoojalt, meie noppisime endale 18 medalit. Hindamisele andsime veinid, mis on saadaval suuremates jaekauplustes või parimates restoranides pokaaliveinidena, usume, et peatselt pudelitele tulevad medalid aitavad poeriiulite vahel tarbijatel kiiremaid otsuseid langetada. Sel korral otsustasime, et tipptootjate paremaid veine me “Aasta Vein” konkursile ei esita ning nende puhul usaldame enim üle maailma tuntud veinikriitikute hinnanguid.

 

Meie selle aasta kõige säravamaks täheks on Rias Baixasest tulev Contropunto Albarino, mis on meeldivalt mineraalne ja puuviljane vein, ühtlasi on tegu ühe Veinisõbra bestselleriga. Tallinnas Lore bistroos pakutakse seda veini ka klaasiga.

Hõbedase medaliga said pärjatud meie kaks traditsioonilisel meetodil valmistatud vahuveini. Hispaaniast Corpinnat Nadal veinimajast, mis on meeldivalt röstine ning pikalt settel olnud ning Lõuna-Aafrika Vabariigi esimene Method Cap Classique vahuvein Kaapse Vonkel Simonsigi veinimajast.

Punasest veinidest sai Veinisõbra valikust kõige kõrgemad punktid Bodegas Muga Crianza, tegemist on äärmiselt meeldiva ja heas tasakaalus oleva veiniga, mis sobib ideaalselt erinevate liharoogade juurde.

Veinisõbra parimad punaveinid tulevad Hispaaniast ja Itaaliast. Pronks medaliga said pärjatud populaarsed Primitivo viinamarjast valmistatud veinid, kui ka põnevatest ja vähem tuntud viinamarjasortidest valmistatud Pratello Torrazzo vein, mis on ühtlasi sel aastal Decanter veiniajakirja poolt valitus Must Try kategooriasse.

Sel korral tulevad medaliga pärjatud valged veinid maailma eri otsadest, seega midagi meelepärast peaks leidma kõigile.

Märtsikuu lõpuni on kõik Aasta Veini 2022 medalitega pärjatud veinid Veinisõbras -20% soodsamad.

Tutvu “Aasta Vein” valikuga

Täname, et olete meiega, ikka ja alati teie Veinisõbrad!

Veinisõbra  kauplus, Lootsi 8 Tallinn
Telefon +372 5302 3009, email: info@veinisober.ee
Oleme avatud: E-R kell 10-18

www.veinisober.ee