Joogikultuur Tooted Kokteilid Veiniklubi

25 aastat Saaremaa Vodkat:
​​​​​​​teed eestlaste südamesse sillutasid kanasuled ja Marko Matvere

Tänavu 25. juubelit tähistava Saaremaa Vodkat tootva Altia Eesti AS-i ajalugu on kirev ning maitseküllane nagu jook isegi. Selja taha on jäänud iseseisvumisjärgne aeg ning hulganisti tootearendust. Juubeliaasta puhul meenutavad Altia töötajad firma alustamis- ja edulugu.

Kui on keegi, kes on Saaremaa Vodka loomise juures olnud ning tänase Altia Eesti teekonnal algusest peale kaasa löönud, on see pearaamatupidaja Inna Mäelt.

“Mäletan, et astusin uue tööstuse uksest sisse ning omanik ütles mulle õhinaga “Inna, vaata kui suured ja sobivad tootmisruumid me ostsime!” ning samal ajal nägin, kuidas kanalas suled lihtsalt lendasid…,” meenutab Inna.

Vaata rohkem

Kokteilielamus!

Kokteilimeister Andres Siem valmistas Saaremaa Vodka juubeli puhul mitu erinevat maitseküllast kokteili.

Retseptid on ikka lihtsad ning maitsed kerged ja värsked!

Naudi kodust kokteilielamust!

Vaata kokteile!

Proovi järgi: viin sobib edukalt ka toidu sisse!

Viin võimaldab toiduga teha imelisi asju – marinaadis pehmendab liha, lisab erinäolist maitset ja sobib isegi magusrooga magustama.

“Sisuliselt toimib viin toidus nagu sool magusates ja suhkur soolastes roogades – elavdab ja võimendab valmistatava toidu olemasolevaid aroome ja maitseid,” räägib Saaremaa Vodka brändijuht Kerli Tamm.

Proovi järgi, vaata retsepte!

Saaremaa Vodka uued maitsed!

Saaremaa Must Sõstar

Saaremaa Vodka Must Sõstar on rikkalikult marjase ja pehme maitsega mustasõstraviin, mille aroomis ja maitses tunda küpseid ja mahlaseid musti sõstraid.

Vodka valmistamisel on kasutatud naturaalset mustasõstramahla, mille tulemusel on Saaremaa mustasõstraviin eriti eheda ja marjase maitsega.

Suurepärane kokteilide koostisosa!

Vaata rohkem

Saaremaa Vodka Jõhvikas

Saaremaa Vodka Jõhvikas on eheda ja puhta maitsega jõhvikaviin, mille aroomis ja maitses on esiplaanil küpsed, magushapukad jõhvikad.

Rikkalikult marjase jõhvikaviina valmistamisel on kasutatud naturaalset jõhvikamahla.

Suurepärane kokteilide koostisosa!

Vaata rohkem

Viinavõtmise meistriklass

Viina ümber liigub palju müüte ja stereotüüpe, mistõttu suhtutakse sellesse jooki teatava eelarvamusega. Kuidas siis juuakse viina tegelikult? Kas heas seltskonnas on soliidne piduroa kõrvale viina pakkuda?

„Tegelikult on viina näol tegemist väärt joogiga ning pole sugugi üllatav, et maailma TOP5 kõige kallimad viinapudelid kannavad koguni seitsmekohalist hinnalipikut,“ räägib Altia Eesti sommeljee Riho Teder.

Vaata Riho soovitusi siit!
Altia Eesti AS, Tammi tee 30, Laabi küla, Harku vald, 76901 Harjumaa. Tutvuge privaatsusreeglitega siin.
Kirjutage meile info@altia.ee
  Joogikultuur     Altia Eesti
Altia Eesti AS on Anora Group Plc tütarettevõte. Anora on juhtiv alkohoolsete jookide tootja ning turustaja Skandinaavias ja Baltikumis. Oleme Põhjamaise joogikultuuri edendaja Eestis.
Copyright © 2021 Anora