Šampanja ümber on alati hõljunud teatav kättesaamatuse, elitaarsuse ja uskumatu kalliduse oreool.

Viibisime mõni aasta tagasi St. Pancras´ rongijaamas ja meeldis nende šampanjabaari idee. Seejärel nägime sealsamas Londonis baari Bubbledogs ja mõistsime, et šampanjal on mitte ainult ülemaailmselt tuntud ja kalleid brände, vaid ka väikesi maju, mis kasvatavad ise viinamarjad, töötlevad need ise ja valmistavad suurepärast täiesti vastuvõetava hinnaga šampanjat.

Siis tekkiski mõte teha midagi sarnast. Koht, kus minu kaasmaalased saaksid tutvuda varem tundmatute šampanjabrändidega ja neid maitsta. Tänu sellele aga, et me šampanjat ise impordime, saame seda pakkuda taskukohaste hindadega.

Hakkasime otsima ruumi ja selgus, et Tallinnas on selle leidmine väga keeruline. Sobiva koha valimisele, vajalike lepingute sõlmimisele, remondi alustamisele ning mööbli ja tarvikute leidmisele kulus üle poole aasta.

Paralleelselt pidasime aktiivselt läbirääkimisi šampanja tootjatega ja külastasime veinimessi PROWEIN 2018, kus proovisime suurt hulka erinevaid šampanjasid. Kõige selle tulemuseks oli esimene partii šampanjat, mis saabus Tallinna 2018. aasta novembri lõpus.

Nüüdseks on meil esindatud 14 šampanjamaja ja 60 Tallinna jaoks uut sorti. 80% meie kollektsioonist on nn growers – väikesed majad tootlikkusega kuni 100 tuhat pudelit aastas.

Lisaks sellele teeme koostööd kohalike šampanja tarnijatega, tänu millele oleme kokku pannud enam kui 100 erinevat sorti šampanjast kollektsiooni.

Pakume külalistele igal nädalal pokaali kaupa 3-5 erinevat sorti šampanjat, korraldame regulaarselt degustatsioone ja teemaüritusi, näiteks austri- ja kaaviariõhtuid.

Meie eesmärk on tutvustada oma külalistele šampanjamaailma ning pakkuda meeldivaid emotsioone ja oivalisi maitseid.

L’Aventure osanikud

 

L’AVENTURE CHAMPAGNE BAR · Maakri 19, 10145 Tallinn, Estonia · Tel: +372 56267070

E-Mail: info@aventure.ee · www.aventure.ee

https://www.facebook.com/LAventureChampagne

https://www.instagram.com/laventurechampagne

Uudised