Heade mĂ”tete linn Tartu on kindlasti enne đŸ€“eksamisessiooni janunemas ka uute veiniteadmiste jĂ€rele! KĂ”ik HoReCa töötajad ja muidu veinihuvilised- 24.04 toimub Tartu Veinifoorum 2019.
PĂ€evane programm restos Vilde ja vine.
⏰9.00 Meeleolu loomine ja soovijatel kohv.
⏰9.30 Suitsutatud sülje majonees ja pentsik kodujuustukook- keelekasutusest menüüdes ja joogikaartides
rÀÀgib Ülle Leis. Kas on juhtunud, et keegi rÀÀgib teile oma toiduelamusest ja teil hakkab selle peale suu vett jooksma?
Oleks tore, kui sama juhtuks menüüd lugedes vĂ”i teenindaja soovitusi kuulates. Selleks peab aga pakutav olema mĂ”istetavaks ja isuĂ€ratavaks tĂ”lgitud. Arusaamatu, naeruvÀÀrne vĂ”i vastumeelne ei kutsu tellima. Kuidas menüü tĂ”lkes üles leida?
📍 Vilde ja Vein galeriisaalis
Maksumus: 10 €
👉https://forms.gle/xQ9sPTXtfUoAVsAK7
⏰11.30 Tead Sa, et Prantsusmaal on veini kontekstis oma Metsik-LÀÀs? See on maa, mida tuntakse DÂŽArtagnan’i sünnikoha Gaskooniana. Sealseid avastamata veiniaardeid tutvustab Teile sommeljee Igor Sööt. Prantsusmaa Sud-Oest’i pĂ”nevad piirkonnad nagu Madiran, Jurancon, Pacherenc du Vic-Bilh ning Cahors oma unikaalsete viinamarjade ja veinidega ootavad avastamist koos degustatsiooniga.
📍 Vilde ja Vein galeriisaalis
Maksumus: 15 €
👉 https://forms.gle/EbD48CJznk9ZtEdm7
 
 
LÕUNAPAUS
 
 
⏰14:00 Kuidas saada veinist maksimaalne elamus? Lihtsad, kuid olulised vĂ”tted tĂ”stmaks veinide serveerimise taset igapĂ€eva teeninduses vĂ”i kodus veini nautides.
Koos praktiliste nÀidetega ja degusteerimisega seletame lahti, miks on korrektne pokaal ja temperatuur oluline ning mis on aereerimine ja dekanteerimine. Korrektset veininautimist ja serveerimist juhendab sommeljee Urvo Ugandi
📍 Vilde ja Vein galeriisaalis
Maksumus: 10 €
👉 https://forms.gle/hsoV4edDpm5iT1KH6
PÀevase programmi lÔpp.
 
 
Tartu Veinifoorum 2019 Ôhtune programm
⏰18.30 ESA Premium degustatsioon – Hermitage vs Cotie Rotie. Kahe PĂ”hja-Rhone piirkonna absoluutsete tippude heitlust ja hingeelu tutvustust juhendab sommeljee Igor Sööt. Degusteerimisele tuleb seitse veini mĂ”lema küla tippudest koos ühe pĂ”neva musta hobusega. Nii mĂ”nigi neist on eksklusiivselt ainult meile otse Prantsumaalt kohale toimetatud.
Kohtade arv vÀga limiteeritud.
📍 Vilde ja Vein galeriisaalis
Maksumus: 50 €
👉 https://forms.gle/Pwd3iiSpT4jbo3rU7
 
⏰22:00 Tohi dĆŸinni esmaesitlus Tartus.
Uus ja pĂ”nev Tartu hingega dĆŸinnitootja Raplamaalt tĂ”stab saladuseloori oma esimestelt dĆŸinnidelt. Oma dĆŸinni loomisest ja peenetest nüanssidest rÀÀgib dĆŸinnimeister Priit Palk isiklikult.📍 Willy ja Rudy baar, Raekoja plats 8, Tartu
SissepÀÀs vaba, kuid palume ennast registreerida, et pererahvas teaks mitu dzinn & toonikut ettevalmistada.
👉 https://forms.gle/vUy54mQozYFGuRS87
 
Ja nĂŒĂŒd ruttu-ruttu registreeruma!